Przejdź do treści

Wolność 24/7: Tymański/Ciechowski – koncert

W ramach wyjątkowego cyklu Amfiteatru „Wolność 24/7” zapraszamy 12 kwietnia wieczorem do Kawiarni Artystycznej na koncert Tymona Tymańskiego, który interpretował będzie teksty Grzegorza Ciechowskiego
Koncert pod hasłem TYMAŃSKI/CIECHOWSKI to intrygujący powrót do muzyki i tekstów, które nigdy nie przestały być aktualne, stając się kanonem polskiego rocka. Tymon Tymański sięga po utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz legendarnej grupy Republika, jak również po swoje własne, inspirowane twórczością tczewskiego artysty.

TYMAŃSKI/CIECHOWSKI nie jest kolejnym koncertem pod hasłem „tribute to”. To bardziej sentymentalna podróż do źródeł dawnej, młodzieńczej fascynacji. Losy Tymańskiego i Ciechowskiego przecinały się kilkakrotnie, choć za życia tego drugiego nie doszło między nimi do współpracy.

W latach 2014-2015 Tymański był frontmanem zespołu Nowe Sytuacje, złożonego m. in. z byłych muzyków legendarnej Republiki. Jako „dziecko Republiki” jest też bardzo często i chętnie zapraszany przez organizatorów corocznego koncertu pamięci Ciechowskiego, organizowanego przez toruński klub Od Nowa.

Bilety po 35 zł w przedsprzedaży i po 45 zł w dniu koncertu na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru.

Liczba miejsc ograniczona!

Początek koncertu o godz. 19 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1.