Przejdź do treści

XIII Turniej Słowa już 14 grudnia w Amfiteatrze

Kilkadziesiąt osób zgłosiło się do XIII Turnieju Słowa, który odbędzie się 14 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury „Amfiteatr”. W tym roku młodzież z Radomia i regionu będzie mierzyła się z dziełami Stanisława Grochowiaka – poety, dramatopisarza i publicysty

Jak co roku silną reprezentację wystawiło Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – Zamek. Radom reprezentowały będą szkoły: V LO im. Romualda Traugutta, IV LO im. dra Tytusa Chałubińskiego, X LO im. Stanisława Konarskiego, Zespół Szkół Samochodowych, XI LO im. Stanisława Staszica, I LO im. Mikołaja Kopernika oraz III LO im. płk. Dionizego Czachowskiego.
Zdecydowanie największą popularnością wśród wybranych kategorii cieszy się recytacja. Jeden z uczestników wystąpi w kategorii monodram. Również jedna uczestniczka turnieju wystąpi w kategorii wywiedzione ze słowa.
Na uczestników Turnieju czekają dyplomy i nagrody książkowe.
Turniej Słowa to cykliczny konkurs recytatorski odbywający się zawsze pod koniec roku i mający na celu propagowanie polskiej literatury oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego i doskonalenie umiejętności recytatorskich.
Patronat honorowy nad XIII Turniejem Słowa objął Prezydent Radomia – Andrzej Kosztowniak
 
Miejsce:
ul. Parkowa 1
Czas:
14 grudnia 2012
godz. 14:00