Przejdź do treści

Zbigniew Wodecki na Żeromskiego

W najbliższą niedzielę 11 sierpnia podczas kolejnego koncertu z cyklu „Spotkajmy się na Żeromskiego” wystąpi w Radomiu jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny muzycznej: Zbigniew Wodecki. Znakomity muzyk multiinstrumentalista oraz wokalista, kompozytor i prezenter telewizyjny. Jego utwory zna i śpiewa cała Polska. Przygotujmy się na niezapomniany muzyczny wieczór z niezwykłym Zbigniewem Wodeckim
Zbigniew Wodecki rozpoczął swą przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, Zygmuntem Koniecznym, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej.
Jako wokalista zadebiutował w latach 70-tych. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje „Chałupy”, „Zacznij od Bacha”, „Izolda” i „Pszczółka Maja”. Laureat wielu konkursów i festiwali. Instrumentalista, kompozytor, aranżer.
Sam o sobie mówi, że jest „śpiewającym muzykiem”. Lista jego osiągnięć muzycznych jest bardzo długa a przecież ciągle niezamknięta! W ubiegłym roku wydał kolejną płytę „platyNOWA”.
Marzy także o lansowaniu młodych, zdolnych ludzi, których kreowałby na prawdziwe gwiazdy. Był gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN „Droga do gwiazd”, „Twoja droga do gwiazd” oraz jednym z jurorów w polskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”.
 
Czas:
11 sierpnia 2013
Godz. 19.00
Miejsce:
Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu
ul. Żeromskiego 53