Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Co na weekend? Warsztaty tańca Naija Fusion, spektakl Teatru Dojrzałego i koncert Big Band Mundana

Weekend pełen emocji? Z Amfiteatrem wszystko jest możliwe! Zapraszamy na szereg różnorodnych aktywności, które zapewnią Państwu rozrywkę w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę. Przed nami wyjątkowe warsztaty tańca w afrykańskim klimacie, spektakl pt. „Czego Dusza Zapragnie” Teatru Dojrzałego oraz koncert Big Band Mundana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022 tuż obok tężni solankowej w Parku J. Malczewskiego na Obozisku. Wstęp na to wydarzenie jest całkowicie bezpłatny.


27.05, godz. 16:00 (piątek) – AfreakA – zakochaj się w Afryce – Bilety wstępu

AfreakA poleca się 27 maja! Widzimy się w Amfiteatrze przy ul. Daszyńskiego 5.


Wyjątkowe spotkanie z kulturą Nigerii połączone z warsztatem afrykańskiego tańca Naija Fusion. Pochodzący z Afryki tancerz Thegreatuwah opowie o ciekawostkach dotyczących kultury swojego kraju. Będzie można także posłuchać o rozwoju i historii tańca.

Druga część spotkania poświęcona będzie warsztatom Naija Fusion. Styl ten łączy w sobie elementy różnorodnych odmian ulicznych tańców nigeryjskich oraz tradycyjnych, regionalnych. Zajęcia dedykowane są zaawansowanym tancerzom.

Wstęp płatny: 15 zł – bilet dla uczestników stałych zajęć, 20 zł – bilet dla pozostałych chętnych. Bilety dostępne na www.biletyna.pl.


28.05 i 29.05, godz. 19:00 (sobota i niedziela) – „Czego dusza zapragnie” – premierowe spektakle Teatru dla Dorosłych – Wstęp wolny

Ostateczne szlify na próbie przed spektaklem! Zapraszamy 28 i 29 maja na niecodzienną sztukę do Amfiteatru przy Daszyńskiego 5.

Co ma począć dusza gdy dostanie się do raju, a tam na powitanie trzeba wypełnić obiegówkę? “Czego dusza zapragnie…” to najnowsza propozycja Teatru Dojrzałego, który po covidowej przerwie wraca na mapę kulturalną Radomia.

Spektakl, który powstał na podstawie satyrycznych utworów scenicznych autorstwa Jerzego Andrzeja Masłowskiego i Andrzeja Pilipiuka, to przewrotna komedia z nieoczekiwanym finałem odsłaniająca zaskakujące kulisy życia wiecznego w raju, który znacznie odbiega od ogólnie przyjętych wyobrażeń.

Teatr Dojrzały powstał w 2017 roku. Od początku swej działalności związany jest z Amfiteatrem. Zgodnie z nazwą jest to grupa dorosłych ludzi chcących twórczo i niebanalnie spędzić część swojego wolnego czasu. Oprócz pracy nad bieżącym spektaklem, zespół doskonali umiejętności aktorskie podczas zajęć warsztatowych oraz poszerza wiedzę o teatrze i jego historii. Pracą grupy teatralnej kieruje Dominik Wendołowski, który reżyseruje także nadchodzący spektakl

Wystąpią: Robert Jabłoński, Barbara Czyżewska – Drabik, Teresa Gospodarczyk, Aneta Kościelniak, Andrzej Mańkowski, Beata Michalska, Bartłomiej Stryjski, Monika Szczepanik oraz Karolina Zuchowicz.

29.05, godz. 18:00 (niedziela) – Niedzielne koncerty w tężni solankowej – Big Band Mundana i Goście – Wstęp wolny

Big Band Mundana otworzy nowy cykl „Niedzielne koncerty w tężni solankowej”. Dzięki Państwa głosom w Budżecie Obywatelskim 2022 miasta Radom możemy zrealizować te niezwykłe spotkania na świeżym powietrzu.

Big Band Mundana powstał w 1993 roku z inicjatywy Zbigniewa Bidzińskiego, pod patronatem ”Fundacji Musica Mundana”. Repertuar zespołu stanowią standardy jazzowe i utwory muzyki rozrywkowej. Big Band ma za sobą wiele koncertów, a także udział w festiwalach takich jak: Złota Tarka, Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu, Kielce DżezPRO 2010 czy „United Europe Jazz Festival”w Bańskiej Bystrzycy – Słowacja. 

29 maja wystąpią w Parku im. J. Malczewskiego w ramach cyklu „Niedzielne koncerty w tężni solankowej – Budżet Obywatelski 2022”. Podczas koncertu usłyszymy wiele utworów utrzymanych w tradycji big – bandów amerykańskich w oryginalnych i zespołowych aranżacjach. Wraz z Mundaną wystąpią gościnnie zaproszeni wokaliści i instrumentaliści z naszego regionu. 

Projekt „Niedzielne koncerty w tężni solankowej – Budżet Obywatelski 2022” finansowany jest ze środków Gminy Miasta Radomia.


Serdecznie zapraszamy do Amfiteatru! Jesteśmy Otwarci dla każdego.