Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Co w weekend? Trzy atrakcyjne wydarzenia przed nami

Dzieje się! Jesteśmy już na półmetku naszego grudniowego repertuaru. W ostatni weekend przed świętami zapraszamy Państwa na trzy wydarzenia, które spodobają się absolutnie każdemu. Jest w czym wybierać, bo przed nami trzeci odcinek Talk-show, którego gościem będzie Małgorzata Potocka, tradycyjnie odbywająca się już rok rocznie Wigilia Muzyków, a także Wkręć się w sztukę – czyli atrakcyjne warsztaty dla dzieci i dorosłych.  • 1/1


16.12 | 19:00
NA WIDELCU: TALK-SHOW Z ANNĄ POPEK – Luz blues z Małgorzatą Potocką

Już po raz trzeci w Showroomie przy Parkowej 1 kulturalny talk-show „Na widelcu z Anną Popek”. Popularni goście, popkulturowe tematy, klubowa atmosfera. Na żywo i… bez tabu!

Grudniowym gościem Anny Popek będzie dziewczyna z dobrego domu, anarchistka od urodzenia, przewrotna Kinga z bijącego rekordy popularności serialu Netflix „Gang zielonej rękawiczki”, aktorka, reżyserka, producentka filmowa, fotografka, dyrektorka – Małgorzata Potocka.

Małgorzata Potocka – stypendystka Film Workshop Millenium w Nowym Jorku oraz wykładowczyni na kilku uczelniach w USA. Wystąpiła m.in. w filmach: „Wszystko na sprzedaż”, „Szklana kula”, „Święto księżyca”, „Cyrk odjeżdża”. Autorka fotografii, filmów eksperymentalnych, teledysków oraz programów telewizyjnych. Laureatka wielu nagród, m.in. Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego z 1975 roku, II nagrody na Festiwalu Filmów Społecznych w Warszawie (1986), nagrody krytyków na festiwalu filmowym w Monachium (1997). Za zasługi w pracy artystycznej w 1996 otrzymała Złoty Krzyż Zasługi.  Od 2019 roku dyrektorka Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Wstęp całkowicie bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona!

Możliwość rezerwacji stolika dwu lub czteroosobowego tuż obok sceny pod adresem: kontakt@amfteatr.radom.pl

  • 1/1

17.12 | 18:00
WIGILIA MUZYKÓW

Amfiteatralną tradycją stało się grudniowe, przedświąteczne spotkanie radomskich i zaprzyjaźnionych muzyków. Nie zabraknie wspólnego śpiewania, jamowania i grania, także kolęd. Chcesz poczuć przedsmak Świąt w cudownej muzycznej atmosferze? To nasza tradycja, która trwa rok rocznie od wielu lat! Wstęp jest całkowicie bezpłatny.  • 1/1

18.12 | 10:00 i 12.00
WKRĘĆ SIĘ W SZTUKĘ: K jak Frida Khalo i Gustav Klimt

Kolejne spotkanie poświęcone będzie dwojgu artystom. Każdy uczestnik będzie mógł zainspirować się twórczością Fridy Khalo lub Gustawa Klimta, a może… i Fridą i Klimtem równocześnie?

Frida Khalo – meksykańska artystka słynąca z malarskich autoportretów na pograniczu meksykańskiego folkloru i surrealizmu.

Gustaw Klimt – austriacki malarz i grafik, kwintesencja secesyjnego stylu, jego obrazy ociekają złotem i przepychem.

Na spotkaniu w ramach cyklu “Wkręć się w sztukę” uczestnicy poznają sylwetki tych wyjątkowych artystów, zapoznają się z ich twórczością, a także będą tworzyć portrety lub autoportrety. W ich tworzeniu będzie można się inspirować zarówno  meksykańskim temperamentem Fridy, jak i elegancją i przepychem Klimta. Wszystkie powstałe prace doskonale sprawdzą się jako dzieło sztuki do zawieszenia w domowej galerii, lub jako prezent dla kogoś bliskiego.

Warsztaty poprowadzi Radek Kowalik – znany jako Pan od plastyki – arteterapeuta, fotograf, kulturoznawca, animator kultury, gospodarz Domu Entuzjastów Sztuki, Kultury, Arteterapii.

Formuła rodzinnych warsztatów artystycznych sprzyja wzmacnianiu więzi między uczestnikami, kreatywnemu rozwiązywaniu trudności związanych z działaniami twórczymi, ćwiczeniu komunikacji i rozwijaniu umiejętności pracy w zespole. Twórcza ekspresja jest narzędziem do redukcji napięcia, a także rozwoju małej motoryki dziecka.

BILETY WSTĘPU: 20 zł – bilet pojedynczy, 40 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły). Bilety dostępne na biletyna.pl. Wejściówkę kupisz również w dniu wydarzenia w kasie przy Daszyńskiego 5 (płatność tylko gotówką).