Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Prof. Krzysztof Sacha będzie kolejnym gościem cyklu.

Czy kryształy czasu zmieniają fizykę? Spotkanie z Prof. Krzysztofem Sachą już 4 lipca

Prof. Krzysztof Sacha będzie kolejnym gościem cyklu.

Lipiec stoi pod znakiem realizacji projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024. Cykl „Spotkania z nauką”, który realizujemy z powodzeniem już trzeci sezon stworzy okazję do kolejnych ciekawych debat pomiędzy prowadzącymi, a uczestnikami. Początek spotkania z Prof. Krzysztofem Sachą już 4 lipca o 18.00. Zapraszamy Państwa do Amfiteatru przy ul. Parkowej 1.

Czym są kryształy czasu? Jak wpływają na rozwój fizyki? Jakie mogą mieć zastosowanie?  Na te pytania odpowie prof. Krzysztof Sacha, jeden z czołowych specjalistów tej dziedziny na świecie. Spotkanie poprowadzi Paweł Błach.

Prof. Krzysztof Sacha pracuje w Instytucie Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W swojej pracy naukowej zajmował się: chaosem kwantowym, silnymi polami laserowymi, ultrazimnymi gazami atomowymi, a obecnie kryształami czasowymi. Badania kryształów czasowych prowadzi od dziesięciu lat i jest jednym z ich pionierów. Dzięki badaniom prowadzonym przez jego grupę, Uniwersytet Jagielloński stał się jednym z kluczowych ośrodków naukowych w tej dziedzinie.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Spotkania z nauką – Od kosmosu do sztucznej inteligencji”, finansowanego z Budżetu Obywatelskiego 2024 Gminy Miasta Radomia.

WSTĘP WOLNY. Liczba miejsc ograniczona.