Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Duża część wydarzeń w ramach festiwalu odbywa się na pl. Corazziego. Serdecznie zapraszamy!

FREE(RA)DOM FESTIVAL 2024: Uwolnij (swoją) naturę! Zapraszamy już 14-16 czerwca

Duża część wydarzeń w ramach festiwalu odbywa się na pl. Corazziego. Serdecznie zapraszamy!

Śmiało można stwierdzić, że Free(Ra)dom Festival stał się czerwcową tradycją. Przed nami kolejna edycja, która pozwoli radomianom na uwolnienie swojej natury! Znów będziemy celebrować wolność, bawić się i uczyć. Nie zabraknie doskonałych wystaw, kina plenerowego, działań związanych z edukacją ekologiczną czy dobrostanem. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

To dni wypełnione po brzegi wydarzeniami: doskonałymi koncertami i spotkaniami, których nie można przegapić!

Free(Ra)dom Festival po raz pierwszy został zorganizowany w 2021 roku jako rozwinięcie i uzupełnienie rocznicowych obchodów buntu radomskich robotników w Czerwcu 1976 roku. Festiwal stara się zainteresować młodzież tematem wolności i stworzyć przestrzeń do dyskusji na temat różnych aspektów i form wolności. Poszczególne edycje odbywają się w różnych kręgach tematycznych. Dodajmy, że festiwal jest organizowany wspólnie przez miejskie instytucje kultury, komórki Urzędu Miejskiego, przy współpracy z instytucjami marszałkowskimi, ze szkołami i NGO. Impreza doczekała się już nawet opracowania w postaci pracy dyplomowej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Tegoroczny Free(Ra)dom Festival finansowany jest z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, odbędzie się pod hasłem „Uwolnij (swoją) naturę!” i będzie opowiadał o życiu w zgodzie z naturą, ale też o uwalnianiu swojej natury i wykorzystywaniu witalnych możliwości, urzeczywistnianiu marzeń, przekraczaniu barier i dążeniu do harmonii. Ale czy wewnętrzną harmonię da się osiągnąć bez zgody ze światem zewnętrznym, a więc… z naturą?

Przedstawiamy szczegółowy program wydarzenia:

14 – 16 czerwca

Wystawa multimedialna Iskry Niepodległej (pl. Corazziego)

14 czerwca

14.00- wernisaż:  Julia Curyło – Projekt 8K71PS (Galeria Łaźnia, ul. Traugutta 31/33)

18.00 – Otwarcie wystawy Matki Polki na wyrębie (Wystawa w Parku im. T. Kościuszki, otwarcie pod pomnikiem J. Kochanowskiego)

18.15 – rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu na haiku 17 sylab o Wolności i spotkanie z Sabiną Jakubowską, autorką książki Akuszerki (pod pomnikiem J. Kochanowskiego)

21.00 – Matka Ziemia – parada otwierająca festiwal, z placu Jagiellońskiego na pl. Corazziego + potańcówka ludowa na pl. Corazziego z zespołem Do Kapelusza

23.00 – kino plenerowe: Siostry rzeki Cecylii Malik oraz Do ostatniej kropli Ewy Ewart (pl. Corazziego)

15 czerwca

11.00- 17.00 – Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa Motoserce i parada motocyklowa (pl. Corazziego)

14.00- 18.00 – Stoisko Budżetu Obywatelskiego Mazowsza z fotobudką (pl. Corazziego)

14.00 – 18.00  – Namiot Dobrostanu: 14.00 –  Joga rodzinna, 15.00 – Uwolnij umysł – mindfulness, 16.00 – Nauka medytacji i uważności przy dźwiękach mis tybetańskich (Park im. T. Kościuszki)

15.00 – 20.00 – Edukacja ekologiczna – blok warsztatowo – pokazowy: Eko pokój zagadek, Stół multimedialny, Pszczoły – bioróżnorodność. (Park im. T. Kościuszki) Gokarty solarne na pl. Corazziego
16.00 – 18.00  Ekologiczna gra terenowa Zespołu Szkół Skórzano Odzieżowych Stylizacji i Usług (Park im. T. Kościuszki)

17.00 – 18.30 Performance oddechowy (pl. Corazziego)

17.00  – Pokaz mody Drugie życie ubrań ZSSOSiU (pod pomnikiem J. Kochanowskiego)

20.00 – Koncert zespołu Dikanda (muszla koncertowa)

22.00 – Spektakl plenerowy Pędy Teatru Sztuka Ciała (pl. Corazziego)

16 czerwca

14.00 – 18.00 – Edukacja ekologiczna – blok warsztatowo – pokazowy: eko VR,  wyścigi robotów solarnych, stół multimedialny, upcykling (Park. im. T. Kościuszki)

14.00 – 18.00 – Namiot dobrostanu: 14.00 Uwolnij głos/dźwięk/gardło, 15.00 Uwolnij ciało/ruch/taniec, 16.00 Uwolnij kreację, 17.00 Uwolnij oddech (Park im. T. Kościuszki)

14.00 – 16.00 Rodzinna gra terenowa Strażnicy Ziemi (Park im. T. Kościuszki)

15.00 – Spotkanie z Adamem Wajrakiem (pod pomnikiem J. Kochanowskiego)

16.30 – koncert dla dzieci duetu Ptaszkowie śpiewali (muszla koncertowa)

18.00 – Debata Uwolnij (swoją) naturę!-   dr Andrzej Kassenberg (prowadzący), dr Iwona Wagner, Paulina Poniewska; Adam Wajrak , Sebastian Szczyrtek (pod pomnikiem J. Kochanowskiego)

20.00 -Koncert zespołu DYM (muszla koncertowa)

Organizatorzy: MOK Amfiteatr, Miejska Biblioteka Publiczna. Współorganizatorzy: RKŚTiG Łaźnia, Dom Kultury Borki, Teatr Powszechny, The Irons MC Poland, Urząd Miejski w Radomiu, Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie.

Projekt finansowany z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.