Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Kameralne Lato – Pracownia Nowych Mediów zaangażowana w działania imprezy

Zaczęło się! Festiwal KAMERALNE LATO obchodzi swoje 15 urodziny i jak twierdzą organizatorzy – wprowadzi nas w nowy wymiar. Swój wkład w rozwój młodzieży i dorosłych wniesie Pracownia Nowych Mediów, która tak samo jak w przypadku poprzednich edycji imprezy będzie ogromnym wsparciem technologicznym i merytorycznym. Ponadto z ramienia naszej instytucji uformowaliśmy grupę dziennikarsko-operatorską, której celem będzie tworzenie kreatywnych reportaży oraz wszelka realizacja wideo. Działania artystyczne są realizowane w budynku Amfiteatru przy ul. Daszyńskiego 5.

Poza corocznym konkursem starannie wyselekcjonowanych, najlepszych polskich filmów krótkometrażowych, Kameralne Lato zaprezentuje radomskiej publiczności również konkurs międzynarodowy.

W sekcji FREEDOM FILM FESTIVAL widzowie zobaczą dzieła dotykające szeroko rozumianego pojęcia wolność z każdego zakątku świata. Sekcja FREEDOM daje unikalną szanse na spojrzenie czym jest wolności w oczach filmowców nie tylko z Polski i krajów europejskich, ale też z Afryki, Australii czy Azji.

W programie festiwalu znajdą się również pokazy kina ukraińskiego, projekcje plenerowe filmów Clinta Eastwooda, debata o szeroko rozumianej wolności z udziałem wybitnych ludzi kultury oraz liczne wydarzenia związane z edukacją filmową. Dzieci i młodzież zapraszamy natomiast na sekcję KAMERALNE LATO DZIECIOM.

Po wszelkie informacje zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Kameralnego Lata. Program tegorocznej imprezy znajduje się pod znakiem „zobacz” w górnej części tej strony. Jednocześnie zachęcamy do zaglądania na naszego Facebooka, aby zobaczyć fotorelację z przebiegu wydarzenia.