Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Koncert zespołu Wanda i Banda, Pieśń Humbaka, Fionka Dzieciom… Co planujemy na ten tydzień?

Repertuar rozkręcił się na całego, dlatego warto zaplanować sobie kolejny tydzień emocji. Czym byłoby życie bez kulturalnych wrażeń? Mamy nadzieję, że przyzwyczailiście się do wypełnionej po brzegi „wydarzeniówki”. Nadciąga tydzień, który wyróżnia nasze marcowe plany. Wystarczy zarezerwować sobie odpowiedni termin w kalendarzu, a my zajmujemy się całą resztą!

Wiecie, że już wkrótce rozdamy bilety na koncert zespołu Wanda i Banda? Obserwujcie naszego Amfiteatralnego Facebooka na bieżąco.  • 1/1

15.03 | 19:30
Otwarty Teatr Perkusyjny – 3 miejsce

Otwarty Teatr Perkusyjny to zupełnie nowa propozycja na kulturalnej mapie Radomia. Formuła cyklicznych warsztatów jest z założenia dostępna dla każdego, bez względu na wiek czy posiadane umiejętności. Będzie można nauczyć się gry na instrumentach etnicznych pochodzących z całego świata – darbukach, djembe, congach, dundunach i innych. Udział w warsztatach będzie możliwością eksperymentowania z instrumentami i rytmem. Planowanym efektem spotkań jest powstanie teatru perkusyjnego, w którym aktorami będą uczestnicy warsztatów.

Spotkania prowadzi doskonale Wam znany Piotr Stiff Stefański – założyciel Studium Instrumentów Etnicznych oraz zespołu DYM, jeden z najbardziej doświadczonych bębniarzy w Polsce.

WSTĘP WOLNY.  • 1/1

17.03 | 19:00
Spektakl Pieśń humbaka oraz rozmowa z twórcami

Pieśń humbaka to nagradzany monodram na podstawie tekstu Pawła Błacha w interpretacji i wykonaniu Marcina Fortuny. Po spektaklu odbędzie się rozmowa z twórcami spektaklu, którą poprowadzi prof. Anna Spólna.

Anna Spólna – doktor habilitowana nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, profesor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

Marcin Fortuna – prawie łysy metalowiec, zawodowo grafik, niezawodowo aktor i reżyser w teatrze amatorskim Resursa, muzyk i kompozytor w projekcie Sordina Trąb Yerycha, nieudolny gitarzysta i grafoman w tym projekcie, wielbiciel gór, okrętów wojennych i rumu z colą, a w sztuce performance absolutny debiutant.

Paweł Błach – animator kultury, popularyzator nauki, pasjonat nauki i literatury oraz nowych technologii. Odpowiedzialny za organizację wydarzeń kulturalnych w Amfiteatrze.

BILETY WSTĘPU: 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu wydarzenia – dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru (płatność tylko gotówką).  • 1/1

17.03 | 19:00
Kręgi bębnów

To spotkania zaplanowane dla osób, które po prostu chcą dobrze spędzić czas, bawiąc się rytmem, poznając podstawy gry na instrumentach etnicznych w atmosferze grupowej współpracy, odpoczynku i eksperymentowania z muzyką. Badania naukowe wskazują na pozytywny wpływ wspólnotowej gry na bębnach na samopoczucie – udział w wydarzeniu to zatem ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy chcą się oderwać od codzienności i zrelaksować.

BILETY WSTĘPU: 35 zł. Bilety dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru (płatność gotówką). Zachęcamy do wcześniejszego zakupu wejściówki – w miejscu wydarzenia nie będzie możliwości kupna biletu.

  • 1/1

17.03 | 10:00
Eliminacje dzielnicowe: XL Mały Konkurs Recytatorski oraz Warszawska Syrenka

Wspólnie z Towarzystwem Kultury Teatralnej „Ziemia Radomska” oraz przy współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury zapraszamy uczniów radomskich szkół do udziału w konkursach recytatorskich: 46. Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka” oraz XL Małym Konkursie Recytatorskim.

W pierwszym terminie swoje talenty recytatorskie zaprezentują uczniowie ze szkół podstawowych: nr 3, 5, 6, 7, 15, 19, 23, 24, 27, 28, 29, 33, 34 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 i z Zespołu Szkół Muzycznych. Jury wyłoni najlepszych recytatorów, którzy będą reprezentować swoje placówki na dalszym etapie konkursów.

WSTĘP WOLNY.

  • 1/1

18.03 | 20:00
Koncert zespołu Wanda i Banda

W ramach X edycji Radomskiej Giełdy Winyli w Amfiteatrze przy ulicy Parkowej 1 wystąpi zespół Wanda i Banda z charyzmatyczną Wandą Kwietniewską na czele.

Koncert wiąże się również z jubileuszem grupy, bowiem w tym roku zespół obchodzi 40 lecie pracy artystycznej. Radomska Giełda Winyli na stałe wpisała się w krajobraz Radomia. Oprócz koncertu przewidziano wiele atrakcji związanych z “czarnym krążkiem”. W tym samym dniu w Centrum Handlowym M1 odbędzie się giełda winylowa (w godz. 10:00-17:00), na której organizatorzy przewidzieli spotkanie autorskie Wandy Kwietniewskiej z fanami.

W godzinach popołudniowych (17:00-19:00) w MCSW Elektrownia odbędzie się impreza towarzysząca giełdzie związana z 50-leciem płyty grupy Pink Floyd “The Dark Side of the Moon”. Na wysokiej klasy sprzęcie audiofilskim zaprezentowana będzie najsłynniejsza płyta brytyjskich muzyków.

Wydarzenie poprowadzi znany dziennikarz muzyczny Piotr Metz. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny – na koncert zespołu Wanda i Banda obowiązują zaproszenia, do wygrania w Radiu Radom oraz na fanpage’u Amfiteatru. Szczegóły na stronie: https://www.facebook.com/RadomskaGieldaWinyli

WSTĘP: OBOWIĄZUJĄ ZAPROSZENIA

  • 1/1

19.03 | 17:00
Koncert porządny: Fionka Dzieciom

KONCERT. WYDARZENIE FAMILIJNE, DLA WIDZÓW
OD LAT 0.

To autorski projekt Emilii Rutkowskiej – Bekas, autorki potrójnie nagrodzonej na I KFPP Mini-Debiuty w Opolu piosenki „W chmury daj nura”. Fionka Dzieciom pisze utwory, w których najważniejsza jest niebanalność i zabawa słowem. Każdy z nich to inna historia, którą Fionka opowiada razem z dziećmi poprzez śpiew, taniec i gesty. Koncert będzie miał premierowy charakter. Napisane przez Fionkę piosenki zostały nagrane i wydane w formie płyty pod tytułem “Porządne piosenki”. Jej realizację będzie można usłyszeć na falach radiowych oraz obejrzeć na Youtube czy na kanale For FunTV.

BILETY WSTĘPU: 10 zł – bilet pojedynczy; 35 zł – bilet rodzinny (2 dzieci + 2 dorosłych). Bilety dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru przy Daszyńskiego 5 (płatność wyłącznie gotówką).