Przejdź do treści
kup bilet
zobacz
udostępnij

LAY D FUNK & Nathan Williams – wirtuozi polskiego jazzu i amerykańskiego bluesa

  • 1/2
  • 2/2

Zapraszamy Państwa już 9 grudnia na koncert LAY D FUNK – instrumentalnego kwartetu grającego szeroko rozumianą muzykę fusion. Wydarzenie odbędzie się w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1 o godzinie 19.00.

Na co dzień muzycy poszukują inspiracji we wszystkich gatunkach: jazzie, funky, soulu, bluesie czy muzyce klasycznej. Na swoim koncie LDF ma debiutancką płytę „Miejski zgiełk” oraz album „Made in Satisfaction”. Bilety są dostępne w sprzedaży w cenie 30 zł (35 zł w dniu koncertu).

Zespół zwykle występuje jako kwartet, ale często do udziału w koncertach zaprasza gości, dzięki którym muzyka LDF ciągle nabiera nowych kolorów, pomysłów i znaczeń.

Najnowszy projekt LDF to połączenie polskiego jazzu z amerykańskimi korzeniami bluesa, funky, soulu, jazzu nowoorleańskiego, hip-hopu – a to wszystko za sprawą współpracy z amerykańskim trębaczem Nathanem Williams’sem.

Nathan Williams – amerykański artysta, nauczyciel, multiinstrumentalista. Pochodzący z Denver – Colorado, mieszkający w Wichita – Kansas, obecnie w Warszawie. Naukę gry na trąbce i fortepianie rozpoczął w wieku 9 lat. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród: The University of North Texas Jazz Festival, Boys and Girls Clubs of America, The National Foundation for the Advancement in the Arts (NFAA) and The White House.

Podczas koncertu na scenie wystąpią:

Tomek Strzelczyk – saksofony
Michał Wróbel – bas
Michał Bator – perkusja
Jarek Zarychta – klawisze
Bartek Czubak – gitara
Nathan Williams – trąbka

BILETY WSTĘPU: 30 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu koncertu – dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru (płatność tylko gotówką).