Przejdź do treści
zobacz
udostępnij
25.07.23 | Film

FREE(RA)DOM FESTIVAL 2023: O tym, jak naukowcy mierzą świat i dlaczego to takie ważne” – spotkanie z Dariuszem AksamitemUdostępniamy zapis wideo trzeciej rozmowy, którą odbyła się podczas obchodów Free(Ra)dom Festival 2023! Zaprosiliśmy Dariusza Aksamita – fizyka, działacza społecznego i nauczyciela. Tym razem naukowe rozważania poprowadziła Karolina Głowacka. Zapraszamy do oglądania!

Podczas spotkania poznaliśmy fascynujący świata nauki, pomiarów i eksperymentów. Jak zmierzono odległość Ziemi od Księżyca? Ile lat ma Zienia? Ile wynosi średnica DNA? Na te i inne pytania odpowiedział zaproszony gość – Darek Aksamit.

Karolina Głowacka – dziennikarka radiowa z doświadczeniem telewizyjnym i prasowym, współautorka książek. Od lat prowadzi audycje w Radiu TOK FM na tematy społeczne, polityczne, międzynarodowe i popularnonaukowe. Twórczyni jednego z najpopularniejszych podcastów o nauce Radio Naukowe.

Dariusz Aksamit – fizyk medyczny, popularyzator nauki, działacz społeczny i nauczyciel. Autor książki Jak naukowcy mierzą świat? Pracuje na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej,  jest m.in. prezesem Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki, przewodniczącym Rady Fundacji Marsz dla Nauki, wolontariuszem Fundacji Forum Atomowe. Od 2021 roku prowadzi autorską audycję Halo.Nauka w stacji Halo.Radio.

Organizatorzy: Gmina Miasta Radomia, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Partnerzy: Amfiteatr. Miejski Ośrodek Kultury, RKŚTiG Łaźnia, American Corner Radom, Miejska Biblioteka Publiczna, DK Idalin, DK Borki.

Patronat: Rada Upowszechniania Nauki Polskiej Akademii Nauk.