Przejdź do treści

Karolina Rudecka – prowadząca podcast Przygoda Życia. Na co dzień pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i odsłuchu.

16.04.21 | Podcast

Przygoda życia – Rodzicielstwo #Alienacja rodzicielska

Karolina Rudecka – prowadząca podcast Przygoda Życia. Na co dzień pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i odsłuchu.


Karolina Rudecka zaprasza na szósty odcinek podcastu „Przygoda życia: Rodzicielstwo”. Razem z psycholog dziecięcą Anną Rejmer – zagłębimy się w tematykę alienacji rodzicielskiej.

Warto wiedzieć, że:

– Alienacja rodzicielska to świadome lub nieświadome utrudnianie przez jednego rodzica kontaktów drugiego rodzica z dzieckiem i jest to najłagodniejsza z form wywierania nacisku na dziecko,

– Alienacja rodzicielska jest przemocą!

– W wyniku rosnącej liczby rozwodów alienacja rodzicielska dotyczy coraz większej liczby dzieci,

– Warto na problem popatrzeć z perspektywy dziecka, które ma prawo do kontaktu z obydwojgiem swoich rodziców – w sposób równy i sprawiedliwy,

Karolina Rudecka razem z Anną Rejmer porozmawiają, czym może skutkować zaburzenie więzi dziecka z jednym z rodziców. Jak temu można przeciwdziałać. Jak rozmawiać z dzieckiem oraz gdzie szukać pomocy.

Anna Rejmer – psycholog dziecięcy, psychoterapeutka, założycielka stowarzyszenia „Dzieci Przyszłością Świata”, pomysłodawczyni kampanii społecznej „ Gdzie byłeś tato?”.

Przygoda Życia – to cykl podcastów opowiadających o rodzicielstwie. Będzie na poważnie i na wesoło. Zapraszamy ekspertów, którzy będą rozwiewali nasze wątpliwości, odpowiadali na czasem trudne, a czasem błahe pytania. Będziemy się pochylać nad sprawami dotyczącymi rodziców, ale i ich pociech. Niech rodzicielstwo będzie świetną i rozwijająca przygodą!

Realizacja: Pracownia Nowych Mediów