Przejdź do treści
udostępnij

Karolina Rudecka – prowadząca podcast Przygoda Życia. Na co dzień pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i odsłuchu.

21.02.22 | Podcast

Przygoda Życia – Rodzicielstwo: #Rozwój seksualny dzieci cz. 2

Karolina Rudecka – prowadząca podcast Przygoda Życia. Na co dzień pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i odsłuchu.


Przed nami druga część rozmowy, która została wyemitowana w lutym! Przygotowaliśmy materiał, który z pewnością zainspiruje wszystkich rodziców. O czym dzisiaj?

Karolina Rudecka kontynuuje temat rozwoju seksualnego dzieci. Zdajemy sobie sprawę, że dojrzewanie (adolescencja) jest wieloletnim procesem. Dotyczy nie tylko nastolatka, ale całej jego rodziny, zmieniając relacje między jej członkami oraz powodując często silne napięcie w systemie rodzinnym. Optymalne przejście przez ten proces i pozytywne sfinalizowanie go to wyzwanie, przed którym staje nie tylko nastolatek, ale również jego rodzice. Wysłuchajcie naszej rozmowy!

O naszym gościu:

Ela Janicka – terapeutka i seksuolożka. W swojej pracy zajmuje się terapią relacji w każdym tego słowa znaczeniu. Uczy, jak zbudować dobrą relację ze sobą, z innymi, w związku, w małżeństwie, również w obszarze seksualnym. Jest właścicielką Centrum Terapii i Rozwoju w Radomiu, które specjalizuje się w pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Przygoda Życia: Rodzicielstwo to podcasty poświęcone bardzo szerokiemu tematowi rodzicielstwa. Do każdego odcinka zapraszam innego specjalistę, po to by rozwiewać nasze wątpliwości związane z rozwojem fizycznym i psychicznym naszych dzieci, relacjami, zdrowiem, prawidłowym odżywianiem. Pochylam się również nad sprawami dotyczącymi nas – rodziców. Moje rozmowy czasami są bardzo poważne a czasem lekkie i wesołe.