Przejdź do treści
udostępnij

Paweł Błach - pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru. Pomysłodawca podcastu "Radom - Miasto Przyszłości".

3.03.22 | Podcast

Radom miasto przyszłości – #Radom miastem wojewódzkim

Paweł Błach - pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru. Pomysłodawca podcastu "Radom - Miasto Przyszłości".


Cykl podcastów “Radom – Miasto przyszłości” jest doskonałym pretekstem do rozmowy o Radomiu, o tym jak może lub powinien wyglądać za kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat.

Nowy odcinek! Czas na rozmowę z dr. Łukaszem Zaborowskim. Podejmujemy temat, który nieco podsycił nastroje radomian w ostatnich latach…

Czy Radom powinien być miastem wojewódzkim? Czy to konieczny warunek rozwoju Radomia? Jakie konsekwencje wiążą się z awansem Radomia do rangi miasta wojewódzkiego? – to niektóre zagadnienia, o których Paweł Błach, pomysłodawca cyklu, będzie rozmawiał ze swoim gościem.

Dr Łukasz Zaborowski naukowo zajmuje się strukturą przestrzenną kraju w ujęciach historyczno-kulturowym, osadniczym i administracyjnym. Jest autorem koncepcji korekty podziału terytorialnego na szczeblu województw. Jako ekspert porusza się w dziedzinach rozwoju regionalnego, polityki przestrzennej i planowania transportu publicznego. Ponadto pracuje nad kompendium wiedzy do edukacji regionalnej dla regionu radomskiego.

Miłośnik cywilizacji łacińskiej i dziedzictwa I Rzeczpospolitej. Działa w ruchu nowej ewangelizacji i śpiewa basem w kwintecie wokalnym. Lubi jeździć rowerem po Alpach i chorwackich wyspach.

Zachęcamy do subskrypcji naszych podcastów na Facebooku.