Przejdź do treści
zobacz
zobacz
udostępnij

Nadchodzi internetowa premiera filmu „Puls Sióstr”

  • 1/6
  • 2/6
  • 3/6
  • 4/6
  • 5/6
  • 6/6

Zapraszamy przed komputery i telewizory! W najbliższą niedzielę odbędzie się internetowa premiera pierwszego filmu fabularnego muzycznego zrealizowanego w Radomiu – „Puls Sióstr”.

Produkcja, która została zrealizowana w całości przez młodzież, która na co dzień szlifuje swoje talenty w Pracowni Nowych Mediów mieszczącej się w Amfiteatrze przy ul. Daszyńskiego 5. Projekt powstał przy współpracy z Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, gdzie odbył się premierowy pokaz w kinie studyjnym 26 listopada 2022 roku.Puls Sióstr powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, dzięki oddanym głosom na projekt „Na musicalowo”, który zakładał realizację warsztatów artystyczno-multimedialnych dla młodzieży. Pomysłodawcą działań był Michał Grosiak – animator wydarzeń filmowych, który na co dzień pracuje w Amfiteatrze i koordynował działania wewnątrz projektowe. Efekt może być tylko jeden! 44 minutowy film fabularny w całości wyreżyserowany, nakręcony i zagrany przez niezwykle zdolnych uczestników.

Przeszło 160 godzin warsztatów, w tym setka na planie filmowym. Osiem niesamowicie pracowitych miesięcy, a także liczne nadgodziny spędzonych na postprodukcji – z dumą możemy poinformować, że przyszedł czas na internetową premierę filmu. Mamy nadzieję, że materiał zostanie tak samo doceniony przez nowych widzów, jak podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Amatorskich w Ostrołęce „Filmowe Zwierciadło”. To tam produkcja zwróciła na siebie uwagę zdobywając wyróżnienie i większy rozgłos.

Czas na internetową premierę! Widzimy się 14 maja o 20.00 na Facebooku Pracowni Nowych Mediów oraz na naszej stronie internetowej. Wystarczy, że rozsiądziecie się wygodnie a potem dacie upust emocji chwaląc nasze dzieciaki!

Opis filmu: Siostry Klementyna i Julka przeprowadzają się do nowego mieszkania. Starsza Klementyna musi współdzielić pokój ze swoją nową przyszywaną siostrą Leną. Obydwie reprezentują dwa różne światy. Fascynacjami Klementyny jest muzyka ludowa i gra na akordeonie, pasją Leny jest hip-hop, pragnie stać się poważną DJ-ką. Dziewczyny dzielą nie tylko zainteresowania i charaktery, ale także niedbale wykonana przez ojca Leny ściana pośrodku ich wspólnego pokoju. Puls sióstr to współczesna opowieść o relacjach między ludźmi wchodzącymi w dorosłe życie, ich pasjach, przyjaźniach, wartościach.

Gatunek: Film fabularny

Reżyseria: Jakub Wierzbicki, Maja Zdybicka, Marta Pudzianowska, Miłosz Bartos, Edward Pietras, Aleksandra Potocka, Róża Bartos, Paweł Szewczyk.

Scenariusz: Jakub Wierzbicki, Zuzanna Stępień, Maja Zdybicka, Paulina Sławińska, Julia Stachowicz.

Zdjęcia: Julian Pękacki, Kamila Płowiec, Natalia Olszowy, Katarzyna Stopka, Grzegorz Oparcik.

Montaż: Jakub Wierzbicki, Julian Pękacki, Kamila Płowiec, Marta Pudzianowska.

Produkcja: Wiktoria Guzy, Faustyna Tomczyk, Kamila Płowiec, Weronika Banaszkiewicz, Natalia Szałkowska.

Czas: 44 min.

Rok produkcji: 2022