Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Na spotkanie z Wojciechem Orlińskim zapraszamy Państwa do Amfiteatru, 2 lutego o 18.00. Miejsce: Kawiarnia Artystyczna przy ul. Parkowej 1.

O Koperniku mowa… Spotkanie z Wojciechem Orlińskim

Na spotkanie z Wojciechem Orlińskim zapraszamy Państwa do Amfiteatru, 2 lutego o 18.00. Miejsce: Kawiarnia Artystyczna przy ul. Parkowej 1.

Wielkimi krokami zbliżamy się do czwartku. To oznacza, że nasza Kawiarnia Artystyczna zmienia swoje oblicze i podaje jak na tacy zaproszonego przez nas gościa, który zachwyca swoją publiczność naukową widzą przytaczając fakty. Nie pomyliliście się… Paweł Błach poprowadzi rozmowę z Wojciechem Orlińskim. Tematem wydarzenia będzie nowa biografia Mikołaja Kopernika.

Rewolucyjna biografia Mikołaja Kopernika i brawurowa opowieść o naukowym przewrocie wszech czasów – tymi słowami wydawnictwo reklamuje nową książkę Wojciecha Orlińskiego “Kopernik. Rewolucje”. Jak doszło do jednej z największych rewolucji naukowych w historii świata? Jakim człowiekiem był Kopernik? Czy mógł trafić do lochów Watykanu? Czy był Polakiem?

Tradycyjnie odpowiemy nawet na najbardziej zawiłe kwestie oraz Państwa pytania. To właśnie możliwość zabrania głosu przez widownię uczyniła te spotkania tak otwartymi.

Wojciech Orliński – dziennikarz, pisarz, belfer. W latach 1997–2021 pracował w “Gazecie Wyborczej”, nadal współpracuje z jej reporterskim magazynem „Duży Format”. Autor wielu książek podróżniczych, fantastycznych i publicystycznych, w tym biografii Stanisława Lema „Lem. Życie nie z tej ziemi” oraz „Paula Barana Człowiek, który wymyślił internet”. Prowadzi blog Ekskursje w dyskursie (ekskursje.pl). Od 2020 pracuje jako nauczyciel chemii w jednym z warszawskich liceów.

WSTĘP WOLNY.