Przejdź do treści

O nas

Naszą misją jest wsłuchiwanie się w ludzi, rozpoznawanie potrzeb społeczności i odpowiadanie na nie poprzez umożliwianie doświadczania kultury.

Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr to instytucja, która łączy bogatą tradycję z nowoczesnością, proponuje szerokie spectrum wydarzeń, kształtuje gusty, wprowadza w świat kultury i jej zjawisk oraz trendów nowe pokolenia. To nie tylko „dom kultury”, ale przede wszystkim dom wyobraźni, kreacji, inspiracji. Waszej i naszej. Wspólnej.

To kilkadziesiąt rodzajów zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych (od nauki gry na pianinie, poprzez balet, hip-hop, majsterkowanie po zajęcia z tajników projektowania i druku 3D, grafiki komputerowej czy realizacji telewizyjnej); familijne cykle teatralne i umuzykalniające; spotkania z nauką; edukacja ekologiczna; cykle podcastów; taneczne i muzyczne jam session; spotkania sąsiedzkie; jazzowe koncerty na najwyższym poziomie; muzyka rockowa i alternatywna prosto z największych polskich festiwali; wydarzenia plenerowe; unikatowe projekty cykliczne takie jak: „Fosa pełna kultury”.

Idea Amfiteatru jako miejsca spotkań i doświadczeń kultury zrodziła się pod koniec lat 70-tych XX wieku. Kamieniem węgielnym była chęć bycia razem, wspólnego przeżywania, kolekcjonowania wrażeń, szlifowania talentów, ale i zdobywania nowych umiejętności, kompetencji kulturowych. I tak, dzięki wspólnemu wysiłkowi mieszkańców całego miasta i załóg radomskich zakładów pracy, w czynie społecznym, na terenie parkowym dzielnicy Obozisko, powstało kultowe już miejsce na mapie Radomia.

To historia koncertów na dużej scenie (na 6 tys. miejsc!), występów największych gwiazd z polskiego, ale nie tylko, artystycznego firmamentu. Wielkie premiery wydarzeń, znakomici goście, tysiące osób na widowni. To także historia znakomitych formacji tanecznych zdobywających laury w Polsce i za granicą; zespołów, które pod naszą egidą zaczynały swoją przygodę ze sceną; przyjaźni, a nawet miłości, które zawiązywały się podczas spotkań w kółkach zainteresowań, warsztatach, zabawach tanecznych czy wreszcie – podczas wspólnego przeżywania muzycznych wydarzeń.

Współczesny Amfiteatr kładzie mocny akcent na edukację kulturową, mniejszy na działania impresaryjne. Edukujemy z użyciem nowych technologii i w różnych formatach: zajęcia stałe, warsztaty, projekty edukacyjne, ale i przez odpowiednie programowanie wydarzeń oraz innych aktywności.

Pracownicy Amfiteatru to indywidualiści, poszukiwacze, złote rączki, opiekunowie, fachowcy od zadań specjalnych i bratnie dusze. Tworzą zgrany zespół, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Jesteśmy zaFIksowani na punkcie kultury! Dbamy o najwyższą jakość i różnorodność naszych propozycji repertuarowych. Uwielbiamy się uczyć, poznawać nowe trendy i dobre praktyki – chętnie bierzemy udział w ogólnopolskich konferencjach, kongresach, szkoleniach i giełdach projektów – wracamy z nich do naszego „domu” kultury z głowami pełnymi pomysłów i inspiracji.

Efekt „WOW!” i pozytywne reakcje widzów, gości, publiczności to nasz amFIteatralny dopalacz!

Koncepcja programowa Amfiteatru na lata 2019-2026.

Misją Amfiteatru jest wsłuchiwanie się w ludzi, rozpoznawanie potrzeb społeczności i odpowiadanie na nie poprzez umożliwianie doświadczania kultury. Dbamy o lokalne więzi i czerpiemy z lokalnej historii, by w atrakcyjnym i przystępnym wydaniu łączyć przeszłość z teraźniejszością: poprzez ludzi, ich materialne i niematerialne dziedzictwo również za pomocą nowoczesnych technologii.Śmiało patrzymy w przyszłość i naszą kulturalną amFibią przełamujemy fale. Amfiteatr chce tworzyć przestrzenie do wspólnego przeżywania, ale też samodzielnego tworzenia kultury – nowe przestrzenie jako miejsca na mapie miasta (dzielnice, podwórka, ulice, parki itd.) i regionu, ale też przestrzenie jako metaforyczne platformy do spotkań myśli, wrażeń, inspiracji.