Przejdź do treści
zobacz
udostępnij
 • Zobacz nową, turystyczną stronę internetową Radomia!

  1/2

 • Zobacz nową, turystyczną stronę internetową Radomia!

  2/2

Odkryj Radom na nowo!

 • Zobacz nową, turystyczną stronę internetową Radomia!

  1/2

 • Zobacz nową, turystyczną stronę internetową Radomia!

  2/2

Można już odwiedzać nową, turystyczną stronę internetową Radomia. VisitRadom.pl to zbiór informacji o ciekawych miejscach i wydarzeniach odbywających się w mieście i regionie.

– Od jakiegoś czasu staramy się promować Radom jako miejsce atrakcyjne turystycznie. Niezbędnym narzędziem do takiej promocji jest nowoczesny portal internetowy. Jest na nim wszystko co może zainteresować potencjalnego turystę, czyli np. wirtualne spacery, informacje o historii miasta, o zabytkach, oraz o imprezach czy noclegach. Przy tej okazji chcemy też zainteresować miastem samych radomian, by mogli odkryć Radom na nowo – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Strona została zaprojektowana tak, by odpowiadała na potrzeby i pytania osób odwiedzających turystyczne portale internetowe. Menu instynktownie przeprowadza użytkownika krok po kroku wskazując poszczególne etapy planowania wycieczek.

W zakładce „POZNAJ” można znaleźć podstawowe informacje o mieście i o znanych osobach pochodzących z Radomia. „WIRTUALNY PRZEWODNIK” to 12 spójnych panoram przedstawiających miasto z perspektywy lotu ptaka oraz 28 panoram wykonanych z poziomu ziemi. Można wirtualnie odwiedzić wnętrza Muzeum im. Jacka Malczewskiego, przespacerować się pomiędzy zabytkami architektury ludowej lub po słynnym radomskim deptaku. W zależności od zainteresować i potrzeb można filtrować tylko interesujące nas obiekty zaznaczone w czytelny sposób pinezkami na mapie.

Wirtualny spacer można odbyć także z dzieckiem. W specjalnie utworzonej zakładce „RADOM DZIECIOM” znajdują się wszystkie obiekty mogące znaleźć się w kręgu zainteresowań rodziców i maluchów, w tym np. restauracje z kącikiem dla dzieci, place zabaw, obiekty rodzinnej rozrywki – również usytuowane na świeżym powietrzu.

Uzupełnieniem wirtualnego przewodnika jest zakładka „ODKRYJ”. Tu można znaleźć informacje o najważniejszych i najbardziej atrakcyjnych obiektach turystycznych w mieście, perłach architektury, muzeach i ich zasobach oraz o zabytkach.

VisitRadom.pl to nie tylko promocyjna strona miasta, ale także możliwość zaplanowania jednodniowej lub weekendowej wycieczki. W zakładce „ZAPLANUJ” znajdują się gotowe przepisy na „Dzień na łonie natury”, „Poszukiwanie ukrytych skarbów” czy „Pomalowanie dnia z Jackiem Malczewskim”. Oferuje propozycje wycieczek rowerowych oraz wędrówek szlakami turystycznymi. Na niestandardowe odkrywanie zarówno głównych atrakcji, jak i mniej znanych obiektów pozwolą propozycje Questów i TRIPów w zakładce „Gry miejskie” . To doskonały sposób na poznanie miasta i jego historii, nie tylko dla turystów, ale także dla mieszkańców.

 „DZIEJE SIĘ” to elektroniczny  „Kalendarz wydarzeń” naszego miasta. Turystyczna strona internetowa daje też możliwość zgłaszania wydarzeń poprzez formularz zgłoszeniowy.

Zakładka „MICE” (Meetings, Incentives, Conferencing, Exhibitions) to odpowiedź na coraz bardziej popularną turystykę biznesową. Można tu znaleźć informacje dotyczące dostępności obiektów konferencyjnych czy możliwości organizacji eventów.

Na VisitRadom.pl są także praktyczne informacje np. gdzie jeść, gdzie spać, jak dojechać do Radomia i jak poruszać się po mieście.

Strona dostępna także w wersji mobilnej. Witryna powstała w ramach realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego.