Przejdź do treści

Ostatni z koncertów realizowanych tuż obok tężni solankowej! Obecność obowiązkowa.

Ostatni koncert w tężni – Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz

Ostatni z koncertów realizowanych tuż obok tężni solankowej! Obecność obowiązkowa.

Wszystko co dobre szybko się kończy! Trzy z czterech niedzielnych koncertów w tężni solankowej już za nami! Na deser przygotowaliśmy nie lada gratkę – muzykę latynoską, która wyzwoli dawkę tanecznych kroków z dosłownie każdego. Nie mylicie się! Będzie miejsce do tańczenia brazylijskiej samby. Zielona trawa, leżaczki i najlepsza muzyka to jest to co nas w tym roku najbardziej zachwyca.


Widzimy się tuż obok tężni solankowej (w Parku J. Malczewskiego na Obozisku) już 28 sierpnia o godz. 18.00. Wstęp jest całkowicie bezpłatny!

Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz jest międzynarodową formacją prowadzoną przez urodzonego w Hawanie kontrabasistę Rolanda Abreu. Zespół z powodzeniem zdobywa uznanie krytyków i publiczności oraz nagrody na najważniejszych festiwalach jazzowych. Kwartet łączy latynoski jazz i fusion z elementami tradycyjnej muzyki z Kuby. Robi to barwny i wirtuozerski sposób. W muzyce zespołu można odnaleźć także wpływy słowiańskie i klasyczne, co czyni Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz niezwykle oryginalnymi. Choć brzmienie formacji opiera się na instrumentarium kwartetu jazzowego, artyści wzbogacają je poprzez stałą współpracę z wokalistami i instrumentalistami z Kuby. Koncert będzie stanowić połączenie muzyki na żywo oraz animacji – pokazów tańców latynoskich prowadzonych przez znakomitego tancerza Tomasza Starzyka.

Projekt Niedzielne koncerty w tężni solankowej – Budżet Obywatelski 2022 finansowany jest ze środków Gminy Miasta Radomia.