Przejdź do treści
udostępnij
zobacz

Październik z bogatym repertuarem. Tylko u nas! Talk-show z Anną Popek, koncert Renaty Przemyk i wiele więcej…

Jesień! To czas spacerów w ciepłych kurtkach. Chętniej rozglądamy się za kubkiem ciepłego kakao oraz dobrym filmem. Październik można spędzić zdecydowanie inaczej! Być może wydarzenia w plenerze powoli się kończą, ale nasz repertuar przewiduje mnóstwo atrakcji w komfortowych przestrzeniach. To dobra okazja, aby urozmaicić chłodniejsze wieczory.

Chyba nie odmówicie wzięcia udziału w premierowym Talk-Show z prowadzącą Anną Popek? A może to czas warsztatów rodzinnych? W nadchodzącym miesiącu mamy coś specjalnego dla miłośników dobrej muzyki – koncert Renaty Przemyk! Aa i taneczni imprezowicze znajdą coś dla siebie…

 • 1/1

01.10 | 15:00
Halo, Ziemia! Gdzie jeże zimują? – warsztaty


Jesień i zima to czas pełen wyzwań dla dzikich zwierząt. To także doskonały pretekst, by w ramach kolejnego warsztatu z cyklu “Halo, Ziemia!” poznać zwyczaje i potrzeby naszych małych przyjaciół – jeży. Te pożyteczne zwierzęta żyją w naszym sąsiedztwie, dlatego warto wiedzieć, jak można stworzyć im najlepsze warunki do życia w mieście.

W trakcie spotkania będzie można dowiedzieć się, gdzie i w jaki sposób zimują jeże oraz czy i jak możemy o nie zadbać. Uczestnicy wysłuchają opowieści o roli jeży w miejskim ekosystemie i wykonają dla nich domki.

Zaproszenie do współudziału wydarzenia przyjął Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Radomiu oraz Regionalna Centrala Lasów Państwowych w Radomiu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Cykl “Halo, Ziemia!” poświęcony jest szeroko rozumianej ekologii. Tematyka spotkań dotyczy otaczającej nas przyrody i pozwala lepiej ją poznać.

Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona – Obowiązują zapisy.

Spotykamy się Parku im. Jacka Malczewskiego na Obozisku (lub w Amfiteatrze przy ul. Parkowej 1 – w przypadku złych warunków atmosferycznych)

 • 1/2
 • 2/2

09.10 | 10:00
Wkręć się w sztukę – I jak IchnowskiMichał Ichnowski to artysta malarz i rzeźbiarz pochodzący z Radomia. Specjalizował się w malarstwie portretowym, malował również pejzaże. Posługując się techniką pasteli stworzył wiele obrazów przedstawiających kobiety, a także ilustrował książki i był autorem pocztówek. Podczas warsztatów powstaną pocztówki z Radomiem w roli głównej. Cyklowi  “Wkręć się w sztukę” przyświeca idea, że każdy z nas jest artystą.

Warsztaty poprowadzi Radek Kowalik – znany jako Pan od plastyki – arteterapeuta, fotograf, kulturoznawca, animator kultury, gospodarz Domu Entuzjastów Sztuki, Kultury, Arteterapii.

Formuła rodzinnych warsztatów artystycznych sprzyja wzmacnianiu więzi między uczestnikami, kreatywnemu rozwiązywaniu trudności związanych z działaniami twórczymi, ćwiczeniu komunikacji i rozwijaniu umiejętności pracy w zespole. Twórcza ekspresja jest narzędziem do redukcji napięcia, a także rozwoju małej motoryki dziecka.

Warsztaty są prowadzone w dwóch grupach: o godzinie 10.00 i 12.00. Minimalny wiek dziecka: 5+

BILETY WSTĘPU: 20 zł – bilet pojedynczy, 40 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły). Bilety dostępne na www.biletyna.pl. Wejściówkę kupisz również w dniu wydarzenia w kasie przy Daszyńskiego 5 (płatność tylko gotówką). • 1/1


14.10 | 20:00
Różowe lata 70′ – impreza taneczna


Barwne i niezwykle bogate muzycznie lata 70’ XX wieku są nieskończoną kopalnią inspiracji. Dlatego też nadchodzące wydarzenie będzie okazją do wybrania się w sentymentalną podróż w przeszłość. Szalony, taneczny wieczór przy dźwiękach najlepszych dyskotekowych zespołów tamtych czasów takich jak Boney M, Abba czy The Jackson Five. Nietuzinkowa propozycja dla wszystkich spragnionych dobrej zabawy. Mile widziane będą kolorowe stroje inspirowane epoką dzieci – kwiatów. Parkiet czeka na Państwa przy ulicy Parkowej 1.

BILETY WSTĘPU: 20 zł – dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru (płatność tylko gotówką).  Liczba miejsc ograniczona.

 • 1/1

21.10 | 18:00
NA WIDELCU: TALK-SHOW Z ANNĄ POPEK – ŻABY W ŚMIETANIEKulturalny talk-show Anny Popek. Popularni goście, popkulturowe tematy, klubowa atmosfera. Na żywo i… bez tabu! Tylko w Amfiteatrze.

Amfiteatr po raz pierwszy w historii mierzy się z formatem telewizyjnym ale …realizowanym na żywo z udziałem gości i publiczności. Poza merytoryczną stroną, ważną i ciekawą, będzie oprawa zarówno scenograficzna jak i techniczna.

Widzowie zobaczą „telewizję” od kuchni i w kuchni, ale dzięki takiemu zabiegowi będzie można zobaczyć wiele interesujących szczegółów – od guzika prowadzącej po notatki gościa. Nie zabraknie materiałów filmowych i fotosów. Ciekawostką jest, że muzyka podczas spotkania wykonywana będzie na żywo. Do dyspozycji gości będzie bar z napojami, kawą i ciastem.

Pierwszym gościem Anny Popek będzie Katarzyna Bareja. Tak… córka mistrza polskiej komedii Stanisława Barei, reżysera takich filmowych hitów jak „Poszukiwany, poszukiwana”, „Miś” czy „Alternatywy 4”.

 • 1/1

23.10 | 18:00
Przemyk Akustik Kwartet


Już 23 października w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu czeka nas wielkie muzyczne wydarzenie! Intymny koncert złożony z wyjątkowych piosenek Artystki, zaaranżowany na kwartet akustyczny, w specjalnie do tego projektu stworzonej oprawie świetlnej jest jednym z dwóch projektów z okazji 30-lecia pracy artystycznej.

Renata Przemyk jest artystką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom, łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Twórczość Renaty Przemyk można określić jako niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną – piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem. Artystka ma na swoim koncie wiele płyt i nagród, została doceniona zarówno przez krytykę jak i publiczność.

Zespół: 

Renata Przemyk – śpiew, darabuka, kalimba, cymbałki i inne instrumenty perkusyjne,
Piotr Bogutyn – gitara akustyczna,
Piotr Wojtanowski – gitara basowa, śpiew,
Jacek Bielecki – wiolonczela.

BILETY WSTĘPU: 69 zł w przedsprzedaży, 79 zł w dniu koncertu – dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru (płatność tylko gotówką) a w dniu koncertu w Zespole Szkół Muzycznych (płatność tylko gotówką).

 • 1/1

27.10 | 18:00
Podcast: Radom – Miasto przyszłości – #Nauka


W najnowszym odcinku podcastu Radom – Miasto przyszłości gościem Pawła Błacha będzie prof. Marian Szczerek. Panowie będą rozmawiali na temat radomskiej nauki.

Co Radom zyskuje i może zyskać dzięki inwestycji w naukę? Jak miasto może zabiegać o rozwój naukowy? Czy w Radomiu powinna powstać druga państwowa uczelnia i kolejne instytuty naukowe? Czy Radom może stać się miastem studenckim? Na te i inne pytania odpowiemy podczas najnowszej rozmowy z cyklu Radom – miasto przyszłości.

Prof. Marian Szczerek – absolwent studiów na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej. W 1986 został zastępcą dyrektora ds. Naukowo-Badawczych w Instytucie Technologii Eksploatacji Państwowego Instytutu Badawczego. W 1996 uzyskał habilitację, a w 2003 otrzymał tytuł profesora Instytutu Technologii Eksploatacji w Radomiu. Profesor zwyczajny Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.Podcastu mogą Państwo posłuchać na Facebooku.

Audycja zostanie wyemitowana w dniu wydarzenia.

 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

30.10 | 10:00
Wkręć się w teatr – Przygody Lisa Witalisa


Lis Witalis to szelma jakich mało. Czego to ten zwierz nie obieca, by zdobyć to, na co przyjdzie mu ochota. A to niedźwiedzia przekona, by do myśliwego po zapasy jedzenia się udał, a to pod pozorem nakarmienia głodujących zwierząt, placków ze śniegu napiecze. A nawet przekona mieszkańców lasu, by na prezydenta go wybrały. Szczyci się swoim długim, puszystym ogonem, nie mniej niż sprytem i inteligencją. Wykorzystując ufność, łatwowierność, a niekiedy i naiwność napotkanych stworzeń spełnia sam swoje zachcianki. Ci, którzy chcą coś zdobyć bez wysiłku, niech się strzegą jego dobrych rad. Ale i lisowi przyjdzie w końcu ponieść zapłatę za swe niecne poczynania.

Spektakl muzyczny na motywach opowiadania Jana Brzechwy „Szelmostwa Lisa Witalisa” z planem mieszanym, autorską muzyką i piosenkami zaprezentuje O! Teatr.

BILETY WSTĘPU: 20 zł – bilet pojedynczy; 60 zł – bilet rodzinny (2 dzieci + 2 dorosłych). Bilety dostępne na www.biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru przy Daszyńskiego 5 (płatność wyłącznie gotówką)