Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Polecamy zamiast wieczornego filmu: Wymyślone miasto Lwów – Spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem


Nagranie z ostatniego „Spotkania z nauką” już tu jest! Wyczekiwany zapis wideo możecie oglądać bezpośrednio w oknie YouTube powyżej. Jakie tematy podjął Paweł Błach w rozmowie z Ziemowitem Szczerkiem? Spotkanie było doskonałym pretekstem do rozmowy najnowszej książce autora „Wymyślone miasto Lwów”. Zapraszamy do oglądania!

Jaki jest Lwów w oczach Ziemowita Szczerka? Do czego “doskrobał się” autor wnikliwie obserwując miasto? Jak pisze wydawca: Dla Ziemowita Szczerka Lwów to po prostu jego miasto. Miejsce, które zna od lat i w którym czuje się u siebie. Pisze o jego historii, bolączkach, zmianach, bohaterach pierwszego, drugiego i trzeciego planu. Patrzy mu prosto w twarz – zarówno wtedy, kiedy Lwów nakłada przykrywający wszystko makijaż sceniczny, jak i wtedy, kiedy miasto nad ranem z trudem dochodzi do siebie po nocnej hulance.

Ziemowit Szczerek – pisarz, dziennikarz, autor wielu nagradzanych powieści i reportaży. Laureat Paszportu „Polityki”, nominowany do Nagrody MediaTory i Nagrody im. Beaty Pawlak oraz dwukrotnie do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”.