Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Przed nami koncert! Michał Barański – Masovian Mantra

Czas rozkoszować się w muzyce! Zapraszamy na koncert Michała Barańskiego, który odbędzie się 27 kwietnia o 19.00 przy ulicy Parkowa 1. Towarzyszyć mu będzie wyśmienity skład: Shachar Elnatan, Michał Tokaj i Łukasz Żyt. W ten znakomity sposób uczcimy Międzynarodowy Dzień Jazzu. Bilety na to wydarzenie można nabyć na stronie biletyna.pl.

“MASOVIAN MANTRA” to pierwsza autorska płyta Michała Barańskiego – cenionego gitarzysty i kontrabasisty. Przy tworzeniu krążka brali udział utalentowani i cenieni muzycy: Shachar Elnatan, Olga Stopińska, Joachim Mencel, Kacper Malisz oraz Kuba Więcek, co w połączeniu z wirtuozerią Michała Barańskiego daje mieszankę znakomitego jazzu na europejskim poziomie.

Płyta jest propozycją na wskroś nowoczesną, operującą językiem chwilami złożonym, ale jednocześnie uniwersalnym i nadzwyczaj inspirującym. Klimat nagrań tworzą inspiracje muzyką Indii, polskiej tradycji ludowej (z symbolicznym mazurkowym trójmiarem) oraz brzmieniami współczesnego jazzu, wraz z jego wzorami, sięgającymi lat 70.

Michał Barański – gitarzysta i kontrabasista, jeden z najbardziej kreatywnych, poszukujących i odważnych artystów współczesnej polskiej sceny jazzu. Jego dorobek, niezależnie od działalności klubowej, estradowej i edukacyjnej, obejmuje kilkadziesiąt płyt, zrealizowanych u boku liderów reprezentujących różne, niekiedy skrajne rejony sceny muzycznej.

BILETY WSTĘPU: 60 zł w przedsprzedaży, 70 zł w dniu koncertu – dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru przy Parkowej 1.