Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Weekend pod znakiem teatru i wystawy fotograficznej

Po piątkowych emocjach związanych z naszym nowym formatem Talk-show zapraszamy Państwa na trzy weekendowe wydarzenia – wszystkie odbędą się w Amfiteatrze przy ulicy Daszyńskiego 5. Będzie coś dla miłośników fotografii oraz teatru. Tradycyjnie w niedzielę zapraszamy Was całymi rodzinami na Wkręć się w teatr. Powoli zbliżamy się do końca listopada, co nie oznacza że zabraknie repertuarowych emocji.19.11 | 18:00
„Czego dusza zapragnie…” – spektakl Teatru dla Dorosłych

  • 1/1

Co ma począć dusza, gdy dostanie się do raju, a tam na powitanie trzeba wypełnić obiegówkę? “Czego dusza zapragnie…” to najnowsza propozycja Teatru Dojrzałego, który wraca na mapę kulturalną Radomia.

Spektakl, który powstał na podstawie satyrycznych utworów scenicznych autorstwa Jerzego Andrzeja Masłowskiego i Andrzeja Pilipiuka, to przewrotna komedia z nieoczekiwanym finałem odsłaniająca zaskakujące kulisy życia wiecznego w raju, który znacznie odbiega od ogólnie przyjętych wyobrażeń.

Teatr Dojrzały powstał w 2017 roku. Od początku swej działalności związany jest z Amfiteatrem. Zgodnie z nazwą jest to grupa dorosłych ludzi chcących twórczo i niebanalnie spędzić część swojego wolnego czasu. Oprócz pracy nad bieżącym spektaklem, zespół doskonali umiejętności aktorskie podczas zajęć warsztatowych oraz poszerza wiedzę o teatrze i jego historii. Pracą grupy teatralnej kieruje Dominik Wendołowski, który reżyseruje także obecny spektakl.

Wystąpią: Barbara Czyżewska – Drabik, Teresa Gospodarczyk, Aneta Kościelniak, Andrzej Mańkowski, Beata Michalska, Bartłomiej Stryjski, Monika Szczepanik oraz Karolina Zuchowicz.

ul. Daszyńskiego 5
WSTĘP WOLNY. Liczba miejsc ograniczona!


19.11 | 19:30
Mleczna z klimatem – wystawa fotograficzna

  • 1/1

Zapraszamy na poplenerową wystawę fotografii Mleczna z klimatem, która jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji podsumowującej zrealizowany w Radomiu projekt LIFERADOMKLIMA-PL: „Adaptacja do zmian klimatu poprzez zrównoważoną gospodarkę wodą w przestrzeni miejskiej Radomia” (LIFE14 CCA/PL/000101).

Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas spaceru edukacyjnego, który odbył się 29.08.2022r. Uczestnicy spaceru wysłuchali opowieści o bogactwie przyrodniczym Doliny Rzeki Mlecznej oraz o realizowanych w Radomiu inwestycjach wspomagających adaptację miasta do zmian klimatu. Spacer był okazją do utrwalenia piękna przyrody wokół Rzeki Mlecznej.

Na wystawie zaprezentowane zostaną zdjęcia wykonane przez członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego: Małgorzatę Budzisz, Wandę Gotkiewicz, Magdalenę Okrój, Teresę Okrój, Barbarę Polakowską, Monikę Rusin-Szatan, Szymona Wykrotę.

Organizatorzy wystawy:

– Stowarzyszenie ZIELONA AKCJA REAKTYWACJA
– Amfiteatr. Miejski Ośrodek Kultury
– Radomskie Towarzystwo Fotograficzne
– Stowarzyszenie RADOMIANIE DLA DEMOKRACJI
– Stowarzyszenie ORZEŁ I RESZKA

ul. Daszyńskiego 5
WSTĘP WOLNY


20.11 | 10:00
Wkręć się w teatr – Zaczarowany kapturek

  • 1/1

Czy znana bajka o Czerwonym Kapturku może jeszcze czymś zaskoczyć? Tak! Pod warunkiem, że jej wyczarowaniem zajmie się magik, sztukmistrz nad sztukmistrzami, który zaprosi do niezwykłego świata baśni i teatru jednocześnie. Pojawią się wilk, babcia, myśliwy, mama oraz Czerwony Kapturek, który jednak w niczym nie przypomina pomocnej dziewczynki znanej z opowieści Braci Grimm. 

Przedstawienie w formie tradycyjnego teatru pacynek, w którym aktor-magik zręcznie wciela się w każdą postać, błyskawicznie zmieniając lalki na dłoniach. Barwna scenografia przenosi widza w różne miejsca zdarzeń, zaś muzyka nasyca spektakl ciekawymi brzmieniami.

BILETY WSTĘPU: 20 zł – bilet pojedynczy; 60 zł – bilet rodzinny (2 dzieci + 2 dorosłych). Bilety dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru przy Daszyńskiego 5 (płatność wyłącznie gotówką)

ul. Daszyńskiego 5
Liczba miejsc ograniczona!