Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Paweł Błach - pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru. Pomysłodawca podcastu "Radom - Miasto Przyszłości".

Słuchaj na naszej stronie: najnowszy odcinek podcastu Radom – miasto przyszłości #zmiany klimatu

Paweł Błach - pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru. Pomysłodawca podcastu "Radom - Miasto Przyszłości".

Zapraszamy do odsłuchu podcastu Radom – miasto przyszłości. Tym razem w całości poświęciliśmy odcinek tematowi zmian klimatycznych. Nasz prowadzący Paweł Błach zaprosił do rozmowy prof. Tomasza Jurczaka.

Jak miasto powinno się zmieniać, by dobrze przygotować się na zmiany klimatu? Czy Radom przygotowuje się na te zmiany? Na te i inne pytania odpowiadamy podczas rozmowy godzinnej rozmowy.

O gościu:

Prof. Tomasz Jurczak – kierownik Katedry UNESCO Ekohydrologii i Ekologii Stosowanej na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Od 2002 roku prowadzi prace naukowe z zakresu ekohydrologii i eutrofizacji wód. Realizuje badania w zakresie analizy sinic i toksyn przez nie produkowanych, czynników odpowiedzialnych za ich powstawanie oraz zajmuje się pracami związanymi z rekultywacją ekosystemów wodnych i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań systemowych w celu poprawy jakości wód powierzchniowych i adaptacji miast do zmian klimatycznych.

Profesor Jurczak jest autorem i współautorem ponad 50 publikacji naukowych z listy czasopism filadelfijskich z zakresu ekologii i ekohydrologii. Koordynował i realizował łącznie 8 projektów międzynarodowych i 11 projektów krajowych.

Obecnie Tomasz Jurczak realizuje projekt „LIFERADOMKLIMA-PL” dotyczący adaptacji miasta Radomia do zmian klimatycznych poprzez wykorzystanie ekohydrologii jako elementu niebiesko-zielonej infrastruktury.

Zapraszamy do odsłuchu, także pozostałych odcinków podcastu Radom – miasto przyszłości. Wystarczy udać się do zakładki MULTIMEDIA, aby odnaleźć ciekawe treści.