Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Słuchaj nowego odcinka podcastu! Gościem: Grzegorz Tuszyński – dyrektor lotniska Warszawa-RadomW przeddzień otwarcia lotniska Warszawa-Radom zapraszamy Państwa do posłuchania najnowszego odcinka podcastu – „Radom miasto przyszłości”. Gościem Pawła Błacha nie mógł zostać nikt inny, jak Dyrektor przedsiębiorstwa – Grzegorz Tuszyński.

W porę zdążyliśmy zrealizować rozmowę – szlagier. Z pierwszej ręki mogliśmy dowiedzieć się o planach oraz wyzwaniach jakie stawia przed sobą lotnisko Warszawa-Radom, które niebawem zostanie otwarte.

Spotkanie z dyrektorem Grzegorzem Tuszyńskim było doskonałą okazją do omówienia stanu lotniska przed oficjalnym uruchomieniem, do podsumowania informacji, które są już pewne, oraz próbą wybiegnięcia w przyszłość, by wyobrazić sobie rolę, jaką lotnisko może pełnić dla Radomia i regionu.

Grzegorz Tuszyński – pochodzi z Radomia, pracuje w Przedsiębiorstwie Państwowym Porty Lotnicze, gdzie pełni funkcję dyrektora Lotniska Warszawa – Radom imienia Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku, znanego dawniej pod nazwą Port Lotniczy Radom – Sadków.

Grzegorz Tuszyński od ponad 30 lat interesuje się lotnictwem, od 22 lat jest z nim związany życiowo, a od 13 lat – zawodowo. Jak sam o sobie mówi: „Moje dziecięce zainteresowanie bardzo szybko przerodziło się w totalne zamiłowanie do awiacji i utorowało drogę do kilku ważnych dla mnie osiągnięć, między innymi uzyskania licencja pilota szybowcowego, licencji pilota samolotowego, studiów na kierunku lotniczym zakończonych tytułem magister inżynier, czy wreszcie – rozpoczęcia profesjonalnej kariery zawodowej w lotnictwie, choć nigdy wcześniej nie przypuszczałem, że będzie to kariera naziemna i że tak bardzo mi się spodoba”.

Przeszedł wiele szkoleń doskonalących, w tym jedno, które jest obecnie bardzo ważne i przydatne w jego codziennej pracy – TenStep Project Manager – zakończone międzynarodowym egzaminem i certyfikatem. W ramach obecnej pracy kieruje najbardziej skomplikowanym projektem w karierze, czyli rozruchem i certyfikacją lotniska Warszawa – Radom. Poza pracą zawodową zajmuje się rodziną, fotografią lotniczą i astrofotografią oraz muzyką (gra na gitarze i klawiszach).

Zapraszamy do odsłuchu w oknie zlokalizowanym na górze strony.