Przejdź do treści
kup bilet
zobacz
udostępnij

Soyka Kwintet

SOYKA KWINTET – muzyczna uczta na koniec tego roku!

Soyka Kwintet

Zamykamy rok mocnym akcentem!

STANISŁAW SOYKA – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już 4 grudnia zagra dla publiczności Amfiteatru! Jeden z największych polskich artystów przyjedzie do Radomia specjalnie dla Was! Na koncert Soyka Kwintet zapraszamy Państwa do Sali Koncertowej im. K. Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga.

Stanisław Soyka już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i …nie tylko.

Muzyczna uczta!

Podczas koncertu usłyszymy piosenki z wydanego niedawno albumu „Muzyka i słowa Stanisław Soyka”, pieśni napisane do wierszy polskich i nie tylko poetów („Allegro ma non troppo” W. Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś…” Cz. Miłosza, „Koniugacje” Haliny Poświatowskiej, „Tylko brać” Agnieszki Osieckiej), klasyki Czesława Niemena z monografii „W hołdzie Mistrzowi”, w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.

Artysta tym razem wystąpi z zespołem Soyka Kwintet. Towarzyszyć mu będą Przemek Greger na gitarze akustycznej, Marcin Lamch na kontrabasie, syn Kuba na perkusji, Zbyszek Uhuru Brysiak na instrumentach perkusyjnych. Zespół stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej.

  • 1/1

Warto wybrać się na koncert Soyki bo to zupełne tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Przyjdzie a przekonacie się o tym osobiście.

Partnerem wydarzenia jest ENEA SA.

Bilety w cenie 69 zł w przedsprzedaży, 79 zł w dniu koncertu.

Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.