Przejdź do treści
kup bilet
zobacz
udostępnij

Porządną dawkę mocnego grania dostarczy nam Closterkeller już 12 maja o 19.00. Otwieramy nowy klub muzyczny "Dzikie Węże" przy Parkowej 1!

W Amfiteatrze zagra Closterkeller!

Porządną dawkę mocnego grania dostarczy nam Closterkeller już 12 maja o 19.00. Otwieramy nowy klub muzyczny "Dzikie Węże" przy Parkowej 1!

Na tą chwilę fani zespołu czekali od dawna. W maju na scenie Amfiteatru w Klubie Muzycznym „Dzikie Węże” przy Parkowej 1 zagra Closterkeller! Przed nami mocne wydarzenie z udziałem czołowego przedstawiciela nurtu tzw. „klimatycznego” rocka na polskiej scenie. Grupa rozpoczęła karierę w 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znaku brytyjskiej nowej fali.

Liderką zespołu jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek także i poza granicami Polski. Teksty Anji – mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller. Także i w swych angielskich wersjach, które prezentowane są na zagranicznych koncertach.

Kup bilet na koncert! Wejściówki są po 50 zł i jeszcze taniej z Radomską Kartą Kulturalną – to jak za darmo

W ciągu swojej kariery zespół zyskał miano formacji kultowej na polskiej scenie. Grono słuchaczy Closterkeller jest bardzo szerokie. Jest ceniony zarówno przez starszych jak i młodszych fanów pięknej muzyki od gotyku przez rock do nawet popu. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności stylistycznej utworów zespołu. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do psychodelicznego, nieco „zakręconego” pop-rocka. A cała ta muzyczna budowla dumnie stoi na potężnym, gotyckim fundamencie.


Występy na żywo to mieszanka spontanicznego rockowego koncertu oraz podniosłej, poetyckiej, niemalże mistycznej atmosfery (co czyni je podobnymi do koncertów zespołów gotyckich). Perfekcja wykonania, doskonałe kompozycje i aranżacje oraz po prostu piękna muzyka czynią z nich niezapomniane wydarzenia!

Zespół ma w dorobku już 17 płyt (w tym 10 studyjnych i 2 koncertowe wydawnictwa DVD). Ostatnie studyjne albumy „Aurum„, „Bordeaux” i “Viridian” wydane przez Universal Music Poland zyskały entuzjastyczne recenzje zarówno słuchaczy jak i prasy muzycznej. We wszystkich najważniejszych gazetach rockowych zdobywały najwyższe oceny.

Koncert zbiega się w czasie otwarcia naszego nowego klubu muzycznego. W „Dzikich Wężach” spotkacie się z muzyką tylko i wyłącznie najlepszego gatunku. Przestrzeń dawnej kawiarni zostanie odmieniona, zapalimy klimatyczne neony, a gra świateł urozmaici doznania.