Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Na kolejne wydarzenie w ramach Spotkania z Nauką zapraszamy Państwa do Amfiteatru przy ul. Parkowej 1. Początek 10 listopada o 18.00.

W najbliższy czwartek wyjątkowy gość. Czas na kolejne Spotkania z Nauką – początek o 18.00

Na kolejne wydarzenie w ramach Spotkania z Nauką zapraszamy Państwa do Amfiteatru przy ul. Parkowej 1. Początek 10 listopada o 18.00.

Dziekan Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego Prof. Łukasz Niesiołowski–Spanò będzie gościem Amfiteatru podczas czwartkowego spotkania, które co miesiąc odkrywa przed nami tajemnice naukowe. Tym razem odpowiemy na główne pytanie: Ile jest fikcji w narracjach biblijnych? Czeka nas mnóstwo ciekawych wątków i płomienna dyskusja.

Jak historyk czyta Stary Testament? Ile jest fikcji w narracjach biblijnych i jak je badać? Kolejne wydarzenie z cyklu poprowadzi Paweł Błach – pomysłodawca i prowadzący „Spotkania z Nauką”.

O naszym gościu:

Prof. Łukasz Niesiołowski–Spanò – Stypendysta m.in. Katholieke Universiteit Leuven; Rządu Włoskiego (pobyt w Rzymie) (2001); Andrew Mellon Foundation (2005) (pobyt w Consejo Superior de Investigationes Científicas – Madrid, Spain).

The Visiting Professor na University of Notre Dame (2005/2006; 2009) i Johannes Gutenberg-Universität Mainz (2016). Członkostwo w: Society of Biblical Literature; European Association of Biblical Studies; The Catholic Biblical Association of America; The European Association for Jewish Studies, Towarzystwo Miłośników Historii.

Zainteresowania badawcze: historia i religia starożytnej Palestyny; historiografia biblijna.

WSTĘP WOLNY. Liczba miejsc ograniczona!