Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

8 września o 19.00 odbędzie się fascynująca rozmowa o Kubie.

W piątek wyjątkowe spotkanie literackie z Marcinem Kydryńskim

8 września o 19.00 odbędzie się fascynująca rozmowa o Kubie.

Wracamy z pełnym repertuarem! Wrzesień to miks wydarzeń, które ucieszą nie jednego konesera kultury. W piątek, 8 września o 19.00 znowu mamy doskonałą okazję, aby spotkać się i doskonale spędzić wieczór razem. Marcin Kydryński – radiowiec, wędrowiec, fotograf, piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali będzie naszym gościem. Wstęp oczywiście bezpłatny.

Rozmowa z Marcinem Kydryńskim będzie dotyczyła jego najnowszej książki „Milagro”, poświęconej Kubie. Spotkanie poprowadzi Paweł Błach – popularyzator nauki i literatury w naszym mieście.

“Chciałem zatrzymać we wdzięcznej pamięci siłę zderzenia z urodą wyspy, jej mieszkańców, kultury, pejzażu. Dwadzieścia jeden dni, które nie powtórzą się nigdy. Tak patrzyłem wtedy na Kubę zakochanym wzrokiem, tak myślałem o niej, o sobie, o świecie. Cierpliwy czytelnik spojrzy na chwilę moimi oczami, zamieszka w mojej głowie. Być może nawet na moment wpół świadomie stanie się mną. Z tego doznania na szczęście otrząśnie się z ulgą niczym po gwałtownej ulewie” – pisze Kydryński o najnowszej książce.

Przez 30 lat współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja „Siesta” została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od czerwca 2020 prowadzi autorską audycję „Pora Siesty” w Radiu Nowy Świat. Od 1992 roku podróżuje po Afryce.  Publikował m.in. w „National Geographic”. Dziś jego reportaże ukazują się głównie w „Vivie” i w „Kontynentach”. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii.

Uhonorowany medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju.

WSTĘP WOLNY.