Przejdź do treści
kup bilet
zobacz
udostępnij

Duet Marek Napiórkowski & Artur Lesicki już w najbliższy piątek wystąpi w radomskim Amfiteatrze.

W piątkowy wieczór: Duet Napiórkowski & Lesicki – świętujemy Międzynarodowy Dzień Jazzu

Duet Marek Napiórkowski & Artur Lesicki już w najbliższy piątek wystąpi w radomskim Amfiteatrze.

Już tylko cztery dni nas dzielą od koncertu, który wzbudza ogromne emocje nie tylko w fanach stricte muzyki jazzowej. Aby godnie uczcić Międzynarodowy Dzień Jazzu przypadający na 30 kwietnia zaprosiliśmy duet, w którym tętni muzyczna krew. W piątek, 28 kwietnia punktualnie o 19.00 widzimy się w Klubie Muzycznym „Dzikie Węże” przy ul. Parkowej 1. Obowiązują bilety wstępu na to wydarzenie w atrakcyjnych cenach.

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Laureat FRYDERYKÓW, autor i współautor ponad 150 albumów.

Artur Lesicki to gitarzysta jazzowy i kompozytor, lider projektu „Artur Lesicki Acoustic Harmony”. Ma na swoim koncie współpracę z czołowymi muzykami jazzowymi. W jego dorobku znajdują się dwie płyty: „An Unbelievable Silence” oraz „Stone & Ashes”.

Obaj muzycy są przyjaciółmi od lat dzieciństwa. Po raz pierwszy w karierze nagrali płytę w duecie. To album pełen wirtuozerii, wydobywający to, co najpiękniejsze w muzyce Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Zestaw ponadczasowych kompozycji polskich mistrzów muzyki filmowej uzupełniają premierowe, autorskie utwory gitarzystów, utrzymane w klimacie, który najlepiej oddaje tytuł albumu: „Celuloid”. Płyta otrzymała nominację do nagrody FRYDERYK w kategorii Jazzowy Album Roku 2015. To właśnie głównie utwory z tej płyty wypełnią program wydarzenia.

BILETY WSTĘPU: 60 zł w przedsprzedaży, 70 zł w dniu koncertu – dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru (płatność tylko gotówką).

Bilet na to wydarzenie kupisz także z 10% rabatem za okazaniem Radomskiej Karty Kulturalnej w kasie Amfiteatru przy ul. Parkowej 1.