Przejdź do treści
kup bilet
kup bilet
zobacz
udostępnij
  • 1/2

  • Na warsztaty z Panem od Plastyki zapraszamy 18 grudnia. Początek o 10.00 i 12.00.

    2/2

Wkręć się z… nami – zapraszamy na ostatni tegoroczny teatr. W agendzie także warsztaty z Panem od Plastyki

  • 1/2

  • Na warsztaty z Panem od Plastyki zapraszamy 18 grudnia. Początek o 10.00 i 12.00.

    2/2

Czym byłaby oferta kulturalna Amfiteatru bez Waszych dwóch ulubionych cykli? Nie wyobrażamy sobie niedzieli bez naszego teatru dla dzieci czy aktywności, które pobudzają Wasze zdolności manualne i pracę w grupach. To właśnie Wy budujecie nasze wydarzenia, a my chcemy oglądać sale pełne uśmiechów. Od nas – dla Was zaproszenie na dwa ostatnie w tym roku Wkręć się w teatr: Bajkowa szopka i Wkręć się w sztukę: K JAK Frida Khalo i Gustav Klimt.

04.12 | 10:00
Wkręć się w teatr: Bajkowa szopka

Na Bajkową szopkę zapraszamy w najbliższą niedzielę – 4 grudnia. Początek o 10 i 12.


W tradycyjne jasełka wpleciono złe postaci z bajek. Wilk, Baba Jaga i Siostry Kopciuszka buntują się przeciwko swoim rolom i pomagają małemu Jezuskowi. Akcja dzieje się w bibliotece, gdzie w Noc Wigilijną postacie z książek przemawiają do widza, aby nad ranem powrócić do swoich Opowieści. W spektaklu nawiązuje się do tradycji papierowych szopek. Spektakl Teatru pod Orzełkiem wprowadzi nas już w klimat świąteczny.

W widowisku wykorzystano klasyczne kolędy i oryginalne pastorałki w aranżacji Agnieszki Glińskiej i Ernesta Sienkiewicza. Spektakl dla dzieci od trzeciego roku życia.

BILETY WSTĘPU: 20 zł – bilet pojedynczy; 60 zł – bilet rodzinny (2 dzieci + 2 dorosłych). Bilety dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru przy Daszyńskiego 5 (płatność wyłącznie gotówką).

18.12 | 10:00
Wkręć się w sztukę: K JAK Frida Khalo i Gustav Klimt

Kolejne spotkanie poświęcone będzie dwojgu artystom. Każdy uczestnik będzie mógł zainspirować się twórczością Fridy Khalo lub Gustawa Klimta, a może… i Fridą i Klimtem równocześnie?

Frida Khalo – meksykańska artystka słynąca z malarskich autoportretów na pograniczu meksykańskiego folkloru i surrealizmu.

Gustaw Klimt – austriacki malarz i grafik, kwintesencja secesyjnego stylu, jego obrazy ociekają złotem i przepychem.

Na spotkaniu w ramach cyklu “Wkręć się w sztukę” uczestnicy poznają sylwetki tych wyjątkowych artystów, zapoznają się z ich twórczością, a także będą tworzyć portrety lub autoportrety. W ich tworzeniu będzie można się inspirować zarówno  meksykańskim temperamentem Fridy, jak i elegancją i przepychem Klimta. Wszystkie powstałe prace doskonale sprawdzą się jako dzieło sztuki do zawieszenia w domowej galerii, lub jako prezent dla kogoś bliskiego.

Warsztaty poprowadzi Radek Kowalik – znany jako Pan od plastyki – arteterapeuta, fotograf, kulturoznawca, animator kultury, gospodarz Domu Entuzjastów Sztuki, Kultury, Arteterapii.

Formuła rodzinnych warsztatów artystycznych sprzyja wzmacnianiu więzi między uczestnikami, kreatywnemu rozwiązywaniu trudności związanych z działaniami twórczymi, ćwiczeniu komunikacji i rozwijaniu umiejętności pracy w zespole. Twórcza ekspresja jest narzędziem do redukcji napięcia, a także rozwoju małej motoryki dziecka.

BILETY WSTĘPU: 20 zł – bilet pojedynczy, 40 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły). Bilety dostępne na biletyna.pl. Wejściówkę kupisz również w dniu wydarzenia w kasie przy Daszyńskiego 5 (płatność tylko gotówką).