Przejdź do treści

Wracamy wspomnieniami do Free(Ra)dom Festival 2023. Rozmowa z dr. Maciejem Kaweckim dostępnaWracamy wspomnieniami do czerwcowego festiwalu, który wspólnie organizowaliśmy na placu Corazziego. Podczas Free(Ra)dom Festiwal 2023 mieliśmy okazję do spotkania wielu fantastycznych gości, którzy popularyzują naukę w naszym kraju! Dr Maciej Kawecki udowodnił nam, że sztuczna inteligencja wcale nie musi się wiązać z armią robotów, która zawładnie planetą. Wręcz przeciwnie…

Okazuje się, że sztuczna inteligencja pomaga nam już na co dzień i jest bardzo przydatna. Dzięki niej człowiek z powodzeniem potrafi zautomatyzować procesy w medycynie czy wzbogacić badania naukowe.

Nasz gość zaprosił na spotkanie Michała Cichowicza, który w wieku 25 lat wraz ze swoim zespołem stworzył pierwszą na świecie protezę sterowaną mięśniami. Za to osiągnięcie Michał otrzymał Studenckiego Nobla.

Rozmowę poprowadził Paweł Błach – pomysłodawca cyklu Spotkania z nauką.

Sztuczna inteligencja (AI) jest dziś jednym z najgorętszych tematów współczesnej nauki i technologii. Już teraz ogrywa ogromną rolę w życiu ludzi. Czy w przyszłości będzie dla nas zagrożeniem, czy szansą na lepszą przyszłość?

DR MACIEJ KAWECKI – popularyzator technologiczny, dziennikarz naukowy powołany przez Komisję Europejską na funkcję Cyfrowego Ambasadora UE. Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. Autor kanału technologicznego This is IT na serwisie Youtube oraz bloga makeway.pl. Stawia na człowieka, który rozumie, że technologia to tylko i aż narzędzie w jego rękach, którym powinien pozytywnie zmieniać świat. Promuje to co polskie i innowacyjne.

Organizatorzy: Gmina Miasta Radomia, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Partnerzy: Amfiteatr. Miejski Ośrodek Kultury, RKŚTiG Łaźnia, American Corner Radom, Miejska Biblioteka Publiczna, DK Idalin, DK Borki.

Patronat: Rada Upowszechniania Nauki Polskiej Akademii Nauk.