Przejdź do treści
weź udział
zobacz
udostępnij

Wspólna przygoda z Amfiteatrem? Startujemy z ofertą dla grup zorganizowanych – na najmłodszych czeka Teatralna Akademia MaluchaWystartowaliśmy z nowym projektem! W Amfiteatrze przy ul. Daszyńskiego 5 od niedawna realizujemy ofertę dedykowaną dla grup zorganizowanych z placówek oświatowych. Teatralna Akademia Malucha to cykl, który zaraża uczestników magią teatru. Spotkania doskonale rozwijają wyobraźnię, zachęcają do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, oswajają z ofertą zajęć kreatywnych. Pochlebne recenzje dydaktyków utwierdzają nas w przekonaniu, że warto! Spektakle realizuje doskonale znany i niezastąpiony Teatr TAK.

W naszej instytucji edukację stawiamy na pierwszym miejscu. Teatralna Akademia Malucha jest kierowana zarówno do przedszkolaków, jak i do dzieci z edukacji wczesnoszkolnej. Dostarczając niezapomnianych wrażeń i emocji promujemy wrażliwość, tak dziś bardzo potrzebną. Oprócz walorów ściśle związanych z pozytywnym odbiorem przedstawień, stawiamy na umuzykalnianie naszych widzów.

To pierwsze z cyklu spotkań, które zrealizujemy dla naszych uczestników. Spektakle są realizowane w godzinach 9.00, 10.30 i 12.00. Harmonogram wydarzeń:

30 marca „Bajka do zjedzenia”– trwają zapisy

To smaczna opowieść o tym co warto jeść, a czego się wystrzegać. Pod szatą dowcipnej fabuły ukryliśmy wiele ważnych zasad dotyczących prawidłowego żywienia. Posiłkując się najnowszą piramidą żywienia w prosty i przyjemny sposób przekonujemy dzieci dlaczego cukier jest zły, czy podjadanie jest zdrowe, jakie moce mają warzywa i owoce i dlaczego tak ważny jest ruch. Spektakl bardzo zdrowy, lekkostrawny, pełen witamin i endorfin.

4 kwietnia „W 7 dni dookoła bajek” – trwają zapisy

Rzecz ma się o Smoku Smokowskim, niestrasznym zwierzaku, choć strasznym niejadku, którego rozgniewana mama wysyła w podróż po świecie bajek. W spektaklu wykorzystano fragmenty wierszy Jana Brzechwy: Smok, Leń, Żuk, Kaczka Dziwaczka, Czerwony Kapturek, Katar, Tańcowała igła z nitką.

20 kwietnia „Śmieciaki” – trwają zapisy

Spektakl ekologiczny. Ważny temat dotyczący aktualnej sytuacji naszej planety poruszony w sposób przystępny dla wyobraźni dziecka. Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości, w której na świecie żyją już tylko tytułowe Śmieciaki. Od nich dzieci dowiadują się jak świat wygłądał kiedyś, dlaczego wszystko się zepsuło i co zrobić, żeby no naprawić.

10 maja „O pchle, co manier nie miała” – trwają zapisy

Spektakl-musical. Spektakl – kabaret. Opowieść o wielkiej damie, która ma wszystko prócz kultury. Nikt nie spodziewa się, że w tak małej pchle mieści się tak ogromny brak dobrych manier. Z tego braku pozostaje się tylko śmiać, pod warunkiem, że z naszymi manierami jest wszystko w porządku.
Spektakl inspirowany tekstem „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy

24 maja „Benio w opałach” – trwają zapisy

Historia dzieje się wśród tataraków i lilii. Główny bohater Benio – nie do końca zwykła zielona żabka, za sprawą Muchy Sio zaklina swoją przyjaciółkę Larysę, która zaczarowana robi wszystko, o co tylko Benio poprosi. Czy na tym polega przyjaźń? Bohater uczy się cierpliwości i szacunku do przyjaciół i do wszystkich rówieśników. Uświadamia dzieciom, że nie mogą mieć wszystkiego, chociaż czasem pokusa jest naprawdę silna.

Cena biletu: 15 zł/os. Opiekunowie grup wchodzą na wydarzenie bezpłatnie. Rezerwacji dokonujemy bezpośrednio pod numerem telefonu: 667-901-120, a liczba miejsc na każdy spektakl jest limitowana! Decyduje kolejność zgłoszeń.