Przejdź do treści
kup bilet
zobacz
udostępnij

Porządną dawkę mocnego grania dostarczy nam Closterkeller już 12 maja o 19.00. Otwieramy nowy klub muzyczny "Dzikie Węże" przy Parkowej 1!

12.05 | 19:00

Closterkeller

Porządną dawkę mocnego grania dostarczy nam Closterkeller już 12 maja o 19.00. Otwieramy nowy klub muzyczny "Dzikie Węże" przy Parkowej 1!

CLOSTERKELLER to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. „klimatycznego” rocka na polskiej scenie. Grupa rozpoczęła karierę w 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znaku brytyjskiej nowej fali.

Liderką zespołu jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek także i poza granicami Polski. Teksty Anji – mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller. Także i w swych angielskich wersjach, które prezentowane są na zagranicznych koncertach.

W ciągu swojej kariery zespół zyskał miano formacji kultowej na polskiej scenie. Grono słuchaczy Closterkeller jest bardzo szerokie. Jest ceniony zarówno przez starszych jak i młodszych fanów pięknej muzyki od gotyku przez rock do nawet popu. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności stylistycznej utworów zespołu. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do psychodelicznego, nieco „zakręconego” pop-rocka. A cała ta muzyczna budowla dumnie stoi na potężnym, gotyckim fundamencie.

Mimo tej różnorodności Closterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny, charakterystyczny styl i jest zespołem wyróżniającym się od innych w pierwszej lidze polskiego rocka. Od wielu lat niezmiennie plasuje się w czołówce najpopularniejszych grup rockowych, pomimo że gra muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną, a jego najmocniejszą stroną są specyficzne ciężkie i mistyczne utwory.

Zespół słynie również ze wspaniałych koncertów. Grupa grała na największych scenach w Polsce, również supportując takie zagraniczne gwiazdy, jak: as Jethro Tull, Cocteau Twins, Fields of the Nephilim, Clan Of Xymox, Diary Of Dreams, Lacrimosa, Tiamat czy Paradise Lost.

Występy na żywo to mieszanka spontanicznego rockowego koncertu oraz podniosłej, poetyckiej, niemalże mistycznej atmosfery (co czyni je podobnymi do koncertów zespołów gotyckich). Perfekcja wykonania, doskonałe kompozycje i aranżacje oraz po prostu piękna muzyka czynią z nich niezapomniane wydarzenia!

Zespół ma w dorobku już 17 płyt (w tym 10 studyjnych i 2 koncertowe wydawnictwa DVD).  Ostatnie studyjne albumy „Aurum„, „Bordeaux” i “Viridian” wydane przez Universal Music Poland zyskały entuzjastyczne recenzje zarówno słuchaczy jak i prasy muzycznej. We wszystkich najważniejszych gazetach rockowych zdobywały najwyższe oceny.

BILETY WSTĘPU: 50 zł w przedsprzedaży, 60 zł w dniu koncertu – dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru (płatność tylko gotówką). Bilet kupisz z 10% rabatem za okazaniem Radomskiej Karty Kulturalnej. Promocja obowiązuje wyłącznie przy zakupie biletu w kasie Amfiteatru przy ul. Parkowej 1.