Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Osiedle Idea położone jest przy ul. Listopadowej 17. Zapraszamy wszystkich na pełen atrakcji piknik!

08.07 | 11:00-14:00

Dzień sąsiada na osiedlu IDEA

Osiedle Idea położone jest przy ul. Listopadowej 17. Zapraszamy wszystkich na pełen atrakcji piknik!

Amfiteatr oraz Unidevelopment S.A. zapraszają na sąsiedzki piknik na terenie osiedla IDEA. W całej Europie pod hasłem obchodów Dnia Sąsiada organizowane są różnorodne wydarzenia, podczas których świętowana jest sąsiedzkość i integracja. Udział w pikniku będzie zatem świetną okazją, by spotkać się i nawiązać znajomości z innymi mieszkańcami osiedla i okolic.

W programie imprezy znajdą się atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych! Wśród propozycji między innymi warsztaty malowania czuringi, gra terenowa z Radomską Grupą Opowiadaczy, warsztaty bębniarskie czy wspólne pieczenie chleba. Wydarzenie zostanie uświetnione, także występem Otwartego Teatru Perkusyjnego.

Piknik sąsiedzki został podzielony na cztery fantastyczne strefy!

STREFA WARSZTATOWA:

– Gra terenowa z Radomską Grupą Opowiadaczy – to forma zabawy dla wszystkich, w tym dla rodzin z dziećmi, którzy chcą aktywnie i ciekawie spędzić czas. Uczestnicy otrzymają mapę z opisem przygody. Każdy uczestnik gry będzie miał za zadanie odwiedzić różne części osiedla, w których spotka bohaterów gry. Bohaterowie gry to przebrani członkowie Radomskiej Grupy Opowiadaczy. Każda postać da uczestnikowi proste zadanie do wykonania. Za wykonanie zadania uczestnik dostanie pieczątkę. Gdy wykona wszystkie zadania i zbierze wszystkie pieczątki, dostanie nagrodę. 

– Pieczenie chleba z Anną Lipiec

Zdrowie: Chleb pieczony w domu może być znacznie zdrowszy niż ten, który kupujemy w sklepie. Możemy wybierać składniki, które są zdrowsze i mniej przetworzone, a także uniknąć dodatków, które mogą szkodzić naszemu zdrowiu.

Smak: Chleb pieczony samodzielnie ma zwykle wyjątkowy smak i aromat. Możemy też eksperymentować z różnymi składnikami, dodając do chleba zioła, nasiona czy suszone owoce.

Wspólnota: Pieczenie chleba może być także wspaniałą okazją do spędzenia czasu z innymi ludźmi. Warsztaty pieczenia chleba to często miejsce spotkań, na których można poznać nowych ludzi i wymienić się doświadczeniami.

Oszczędność: Pieczenie chleba w domu może być również oszczędne. Wiele sklepów oferuje drogie chleby, a wypiekając chleb w domu, możemy zaoszczędzić pieniądze.

Warsztaty pieczenia chleba oferują wiele korzyści, takich jak zdrowie, smak, wspólnota, wyzwanie i oszczędność. To także doskonała okazja do nauki nowych umiejętności i doświadczania przyjemności z robienia czegoś samodzielnie.

Warsztaty z bębnami, ozdabianie czuring i występ Otwartego Teatru Perkusyjnego – to propozycja dla każdego, bez względu na wiek czy posiadane umiejętności. Będziemy uczyć się grać na instrumentach etnicznych pochodzących z całego świata – darbukach, djembe, congach, dundunach i innych.

Udział w warsztatach to eksperymentowanie z instrumentami i rytmem. Zajęcia poprowadzi Piotr Stiff Stefański – założyciel Studium Instrumentów Etnicznych oraz zespołu DYM, jeden z najbardziej doświadczonych bębniarzy w Polsce.

Po warsztatach zostanie zaprezentowany krótki koncert. 

Ponadto, uczestnicy spotkania będą mogli własnoręcznie ozdobić czuringi – małe, drewniane, aborygeńskie instrumenty, z których następnie spróbujemy wspólnie wydobyć dźwięk.

STREFA RELAKSU:

W strefie relaksu znajdą się leżaki i kocyki. Zachęcamy do wspólnego relaksu! Znajdziecie Państwo, także lodziarnię Mleczną, która przygotuje dla nas pyszne lody i watę cukrową.

STREFA GIER:

W tej przestrzeni uczestnicy Dnia Sąsiada będą mogli wziąć udział w różnych konkurencjach, zarówno indywidualnych jak i zespołowych takich jak: Jenga, duże bierki, Store Cube, rodzinne przeciąganie liny, kalambury oraz fantastyczne bańki mydlane.

WSTĘP WOLNY.