Przejdź do treści
udostępnij
 • Czas na Foto-wiosnę! 26 marca pokażemy Wam jak wykorzystać możliwości Waszych smartfonów.

  1/2

 • Patryk Wikaliński podczas warsztatów udowodni, że fotografia tworzona smartfonem pozwala na nieograniczone możliwości.

  2/2

26.03 | 15:00-17:00

Foto – wiosna! Plenerowe warsztaty fotografii smartfonem

 • Czas na Foto-wiosnę! 26 marca pokażemy Wam jak wykorzystać możliwości Waszych smartfonów.

  1/2

 • Patryk Wikaliński podczas warsztatów udowodni, że fotografia tworzona smartfonem pozwala na nieograniczone możliwości.

  2/2

Każdy z nas używa smartfona, wszyscy mamy także okazję korzystać z wbudowanego w nim aparatu fotograficznego. Jednak, czy jesteśmy pewni, że potrafimy wykorzystywać wszystkie jego funkcje? Zapraszamy do udziału w kreatywnym plenerowym warsztacie fotografii przyrody. Poszukamy razem oznak wiosny wokół nas i spróbujemy je utrwalić za pomocą naszych telefonów.

Warsztaty poprowadzi: Patryk Wikaliński

Patryk Wikaliński – jest zaliczany do najlepszych fotografów mobilnych na świecie. W swoich pracach zmienia rzeczywistość za pomocą koloru i perspektywy. Artysta, w internecie zyskał rozpoznawalność jako minimalistyczny i pastelowy twórca, zainspirowany architekturą bloków z „Wielkiej Płyty”. Jego projekt w serwisie społecznościowym Instagram pod adresem: www.instagram.com/patryk_wikalinski zwraca uwagę na grę symetrii, kontrastowaniu pełnej palety kolorów i pop-artowego detalu. Patryk fotografuje kształty będącą częścią kolorowej iluzji używając strukturalnego punktu widzenia tworzącego wrażenie innego świata. Te artystyczne doświadczenie idzie w parze z działaniami w sieci.

Instruktor, stypendysta Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, redaktor i ekspert w zakresie twórczego wykorzystania mediów społecznościowych i łączenia ich zalet. Realizator wielu internetowych projektów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Patryk zyskał ogólnopolski rozgłos w 2018 roku, kiedy to jako pierwszy Polak miał okazję współpracować z firmą Apple i współtworzyć międzynarodową kampanię #ShotoniPhone w kanałach społecznościowych giganta technologicznego. W sumie trzykrotna współpraca z Apple jest nie tylko ewenementem na skalę światową, ale również stawia twórcę w gronie najlepszych fotografów na świecie. Jego najnowsza realizacja z sierpnia 2021 roku dotarła do 26 milionów ludzi i zebrała 200 tysięcy polubień na całym świecie. Patryk, w osobnym poście mógł podzielić się spostrzeżeniami na temat roli koloru w twórczości. Opublikowano, aż pięć autorskich fotografii, w których można zauważyć moment „przejścia” i ukazania detalu ukrytego w przestrzeni miejskiej. To doskonała promocja Radomia, Warszawy i Gdańska.

Współpracował z firmą Artibo Polska, dzięki czemu jego prace zostały docenione przez międzynarodową społeczność na największych targach fotograficznych: w Nowym Jorku, Atlancie, Wiedniu, Birmingham, a także w Warszawie i Rybniku. Twórca został wyróżniony przez rynkowego potentata – serwis podróżniczy Passion Passport. Jego innowacyjne spojrzenie zostało docenione przez takie serwisy jak: Nowness, CNN czy VSCO. Rok 2019 był przełomowy w karierze Patryka. Autor poprowadził wiele spotkań warsztatowych oraz otworzył dwie indywidualne wystawy fotograficzne. W polskich mediach prace Patryka zostały nazwane: „minimalistycznymi kadrami, które wyniosły bloki do rangi sztuki”.

Najważniejszym projektem ostatniego czasu była współpraca z oficjalnym dystrybutorem komputerów firmy Apple na Polskę – iSpot Poland. Fotograf odbył podróż po największych miastach naszego kraju prowadząc cykl warsztatowy. Pokazał w jaki sposób wykonywać świetne fotografie, prowadzić własne social media oraz w jaki sposób edytować autorskie prace z wykorzystaniem tylko i wyłącznie telefonu komórkowego. Jego porady zainspirowały widzów do realizowania się w obszarach fotografii mobilnej, profesjonalnej edycji zdjęć oraz prowadzenia indywidualnych projektów w mediach społecznościowych.

Fotograf był wielokrotnie prelegentem podczas spotkań branżowych, m.in. na warsztatach współorganizowanych przez warszawską Kawiarnię #TAG oraz Empik FOTO. Prowadził szkolenia dla kadr w takich instytucjach jak: Galeria Sleńdzińskich w Białymstoku; Centrum Organizacji Pozarządowych przy Urzędzie Miejskim w Radomiu czy w Pracowni Nowych Mediów.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona!

Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.