Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

18.06 | 17:00-19:00

FREE(RA)DOM FESTIVAL: „Nauka to magia!” – warsztaty dla dzieci z Łukaszem Bachem

Przed nami trzecia edycja Free(Ra)dom Festival – interdyscyplinarnej imprezy, którą na stałe chcemy wpisać w kalendarz czerwcowego świętowania wolności. W tym roku będziemy zastanawiać się nad wolnością, jaką niesie ze sobą nauka – jak zwykle poprzez twórcze warsztaty dla dzieci i dorosłych, pokazy i dyskusje ze znakomitymi gośćmi – w tym wypadku wybitnymi naukowcami i popularyzatorami nauki. Nie zabraknie też wernisażu, nocnej parady świateł, koncertu i finału ogólnopolskiego konkursu na haiku „17 sylab o Wolności”.

Mały Teatrzyk prowadzi fascynujące show naukowe, które łączy w sobie elementy fizyki, chemii oraz rozrywki. W swoich pokazach wykorzystuje bańki mydlane, iluzje optyczne, balony, ciekły azot, kolbę chemiczną oraz armatę powietrzną , aby zainteresować swoją publiczność i zainspirować do nauki.Całe show prowadzone przez Łukasza Bacha jest interaktywne i pełne śmiechu, wiedzy i zabawy. Publiczność może aktywnie uczestniczyć w eksperymentach na warsztatach i zadawać pytania, co sprawia, że nauka staje się jeszcze bardziej atrakcyjna i przyjemna.

ŁUKASZ BACH – jest artystą, naukowcem, nauczycielem i przewodnikiem, który połączył swoje pasje, aby tworzyć unikalne programy edukacyjne dla dzieci ich rodziców.

Animator edukator, popularyzator nauki, artysta sceniczny oraz prowadzący pokazy i warsztaty naukowe dla dzieci i młodzieży. Jest znany ze swojej kreatywności i niekonwencjonalnych metod nauczania, które włączają doświadczenia sensoryczne i interaktywność.

Łukasz Bach, od ponad 20 lat zajmuje się sztuką ulicy, kuglarstwem i animacją kultury oraz promowaniem nauki w niekonwencjonalny sposób. Pierwsze kroki artystyczne stawiał na Podlasiu, m. in. w Białostockim Teatrze Lalek, w produkcjach filmowych oraz małych formach artystycznych.

W latach 2010 – 2015 związany z Centrum Nauki Kopernik. Jako Edukator w grupie Pokazowej Centrum Nauki Kopernik prowadził pokazy naukowe podczas pikników naukowych w różnych miejscach w Polsce oraz za granicą. Jego rola w CNK polegała na prowadzeniu spektakli w Teatrze Wysokich Napięć i pokazów naukowych, które mają na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży nauką oraz rozbudzenie ich ciekawości. Łukasz Bach nabył niezwykle cenne doświadczenie w promowaniu nauki w sposób przystępny ciekawy, a jednocześnie niezwykle rzetelny merytorycznie.

Organizatorzy: Gmina Miasta Radomia, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Partnerzy: Amfiteatr. Miejski Ośrodek Kultury, RKŚTiG Łaźnia, American Corner Radom, Miejska Biblioteka Publiczna, DK Idalin, DK Borki.

Patronat: Rada Upowszechniania Nauki Polskiej Akademii Nauk.

WSTĘP WOLNY.