Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Dr Maciej Kawecki będzie gościem Pawła Błacha podczas FREE(RA)DOM FESTIVAL w ramach Spotkań z nauką! Zapraszamy 17 czerwca do Parku T. Kościuszki w Radomiu.

17.06 | 17:00

FREE(RA)DOM FESTIVAL: Spotkania z nauką – rozmowa z dr. Maciejem Kaweckim

Dr Maciej Kawecki będzie gościem Pawła Błacha podczas FREE(RA)DOM FESTIVAL w ramach Spotkań z nauką! Zapraszamy 17 czerwca do Parku T. Kościuszki w Radomiu.

Przed nami trzecia edycja Free(Ra)dom Festival – interdyscyplinarnej imprezy, którą na stałe chcemy wpisać w kalendarz czerwcowego świętowania wolności. W tym roku będziemy zastanawiać się nad wolnością, jaką niesie ze sobą nauka – jak zwykle poprzez twórcze warsztaty dla dzieci i dorosłych, pokazy i dyskusje ze znakomitymi gośćmi – w tym wypadku wybitnymi naukowcami i popularyzatorami nauki. Nie zabraknie też wernisażu, nocnej parady świateł, koncertu i finału ogólnopolskiego konkursu na haiku „17 sylab o Wolności”.

Sztuczna inteligencja (AI) jest dziś jednym z najgorętszych tematów współczesnej nauki i technologii. Już teraz ogrywa ogromną rolę w życiu ludzi. Czy w przyszłości będzie dla nas zagrożeniem, czy szansą na lepszą przyszłość? O tym opowie dr Maciej Kawecki w rozmowie z Pawłem Błachem – pomysłodawcą cyklu Spotkania z nauką.

DR MACIEJ KAWECKI – popularyzator technologiczny, dziennikarz naukowy powołany przez Komisję Europejską na funkcję Cyfrowego Ambasadora UE. Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. Autor kanału technologicznego This is IT na serwisie Youtube oraz bloga makeway.pl. Stawia na człowieka, który rozumie, że technologia to tylko i aż narzędzie w jego rękach, którym powinien pozytywnie zmieniać świat. Promuje to co polskie i innowacyjne.

Organizatorzy: Gmina Miasta Radomia, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Partnerzy: Amfiteatr. Miejski Ośrodek Kultury, RKŚTiG Łaźnia, American Corner Radom, Miejska Biblioteka Publiczna, DK Idalin, DK Borki.

Patronat: Rada Upowszechniania Nauki Polskiej Akademii Nauk.

WSTĘP WOLNY.