Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

W Amfiteatrze kładziemy nacisk na zdrowie! Rozwijamy 3 Miejsce!

22.09 | 18:15

Grupowa sesja oddechu

W Amfiteatrze kładziemy nacisk na zdrowie! Rozwijamy 3 Miejsce!

Czas na nowość w repertuarze, którą możesz sprawdzić w piątek, 22 września! Aby dobrze opowiedzieć o tym wydarzeniu postanowiliśmy oddać głos Klaudii Purc – osobie, która przybyła do nas z tą inicjatywą.

– Zapraszam na sesję oddechu transmodalnego w Trzecim Miejscu. Spotkamy się na ul. Śniadeckich 2, przy Amfiteatrze w Parku Obozisko. Miejsce jest dla mnie szczególne – bo właśnie w tym parku przez całe wakacje spotykaliśmy się na Relaksacyjnych Porankach na Trawie przy Tężni solankowej. Opowiem Wam też o koncepcie Trzeciego Miejsca i jak rozumiem tą ideę.

Sesja oddechu to 2,5 godzinne spotkanie, które składa się z dwóch części, w pierwszej przygotujesz się do sesji, doprecyzujesz własną intencję, poznasz instrukcję – dowiesz się w jaki sposób oddychać i jak przejść łagodnie przez sesję. Druga część spotkania to sesja oddechu transmodalnego z Twoją intencją (oddychamy w pozycji leżącej).

Transmodalność oznacza, że w sesji odczuwamy to co się dzieje na poziomie ciała, umysłu, emocji i energii, często również sesja oddechu daje nam doświadczenie połączenia z czymś więcej niż ciało i umysł, czyli z duszą.

Sesja oddechu to może być głębokie i transformujące doświadczenie. Może też przynieść głęboką relaksacje i regenerację na poziomie ciała, umysłu i energii.

Dlaczego oddech?

To co dzieje się w naszym życiu wynika często z doświadczeń z przeszłości, naszych historii, które nosimy w sobie świadomie i nieświadomie, blokad na poziomie energii. Czasami jest tak, że powtarzamy schematy rodzinne, np. mama nie umiała się cieszyć z życia, babcia też i może wcześniej kobiety w Twoim rodzie również.

W trudnych momentach naszego życia blokujemy oddech, spinamy ciało, żeby nie czuć, tutaj na sesji łagodnie oddychając pozwalamy sobie na odczuwanie ciała, emocji, napięć i przekonań. Jesteśmy obecni i uczymy się doświadczać i akceptować to co jest – bez unikania, ucieczki, wyparcia itp. Połączony oddech, odczuwanie i akceptacja daje możliwość uwolnienia trudnych emocji, przeżycia, zrozumienia skąd pewne schematy wydarzają się w naszym życiu. Po uwolnieniu z ciała emocji, napięć, zablokowanej energii pojawia się miejsce na spokój, lekkość, radość, akceptację i na nowe (więcej o metodzie przeczytasz np. tutaj.

Przed sesją warto sobie odpowiedzieć na pytania:

– za czym teraz najbardziej tęsknie w życiu
– co potrzebuje i chce zaprosić do mojego życia
– z czym chce się już pożegnać, jakiej historii już nie chce powtarzać
– do czego chcę wykonać ruch


Dla kogo?

Dla dorosłych, zarówno dla tych którzy już brali udział w indywidualnych i grupowych sesjach oddechowych, jak i dla tych dla których będzie to pierwsze doświadczenie z oddechem.

Jak się przygotować i co zabrać:

Tym razem na sali nie ma dostępnych mat, więc zabierz ze sobą matę/karmiatę/materac/grubszy koc na którym położysz się na czas sesji. Zabierz ze sobą kocyk i poduszkę, ubierz się wygodnie, szczególnie żeby zbyt ciasne spodnie nie ograniczały dolnobrzusznego oddychania. Zabierz butelkę wody i ciepłe skarpetki, po sali poruszamy się bez butów. Jeśli nie masz maty, a chcesz wziąć udział – napisz do mnie. Znajdziemy rozwiązanie.

Klaudia Purc – profesjonalny terapeuta oddechu transmodalnego. Ukończyłam 3-letni Trening Praktyków Oddechu Transmodalnego Breathworker w Instytucie Oddechu Michała Godlewskiego. Jestem absolwentką studiów biotechnologia, Coaching i Mentoring na UŁ, kursu Transforming Communication, Hidden Mind Level 1 i wielu innych. Kilka ostatnich lat zarządzałam zespołem w sieci placówek medycznych. Stale poszerzam swoją wiedzę i umiejętności. Aktualnie kontynuuję rozwój na studiach psychologicznych. Podróżuje po miejscach mocy w Polsce i Europie. Interesuję się rozwojem, duchowością, zdrowiem i pracą z energią. Prowadzę konto o oddechu na TikTok-u

Na sesje obowiązują zapisy SMS lub messenger. Numer telefonu: 784 929 792. Ilość miejsc ograniczona – ok. 15-20 osób.