Przejdź do treści
zapisz się
zobacz
udostępnij

Zapraszamy na nasze wydarzenie familijne! Już pierwszego października udamy się tropem jeży.

01.10 | 15:00

Halo, Ziemia! Gdzie jeże zimują? – warsztaty

Zapraszamy na nasze wydarzenie familijne! Już pierwszego października udamy się tropem jeży.

Jesień i zima to czas pełen wyzwań dla dzikich zwierząt. To także doskonały pretekst, by w ramach kolejnego warsztatu z cyklu “Halo, Ziemia!” poznać zwyczaje i potrzeby naszych małych przyjaciół – jeży. Te pożyteczne zwierzęta żyją w naszym sąsiedztwie, dlatego warto wiedzieć, jak można stworzyć im najlepsze warunki do życia w mieście.

W trakcie spotkania będzie można dowiedzieć się, gdzie i w jaki sposób zimują jeże oraz czy i jak możemy o nie zadbać. Uczestnicy wysłuchają opowieści o roli jeży w miejskim ekosystemie i wykonają dla nich domki.

Zaproszenie do współudziału wydarzenia przyjął Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Radomiu oraz Regionalna Centrala Lasów Państwowych w Radomiu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Cykl “Halo, Ziemia!” poświęcony jest szeroko rozumianej ekologii. Tematyka spotkań dotyczy otaczającej nas przyrody i pozwala lepiej ją poznać.

Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona – Obowiązują zapisy.

Spotykamy się Parku im. Jacka Malczewskiego na Obozisku (lub w Amfiteatrze przy ul. Parkowej 1 – w przypadku złych warunków atmosferycznych)