Przejdź do treści
kup bilet

fot. Bartłomiej Kopiński – Radomska Grupa Opowiadaczy dostarczy nam wieczór grozy.

04.11 | 19:00-20:30

Kaidan – Wieczór japońskich opowieści grozy – dla dorosłych

fot. Bartłomiej Kopiński – Radomska Grupa Opowiadaczy dostarczy nam wieczór grozy.

Stwórzmy niepowtarzalne widowisko w „Kawiarni artystycznej” przy ul. Parkowej 1.

Czas na japońskie opowieści grozy! Zapraszamy na Kaidan! Wieczór japońskich opowieści pełnych duchów, demonów i zjawisk nadprzyrodzonych! Wystąpi Radomska Grupa Opowiadaczy.

Kaidan…

Posłuchamy o historii o spotkaniu z Mujiną! Opowiemy o mściwych duchach i o współczesnych japońskich legendach miejskich, którymi straszą się Japończycy. W Japonii w okresie Edo popularnym zwyczajem były Hyaku-monogatari – spotkania towarzyskie odbywające się nocą, podczas których opowiadano straszne opowieści kaidan. Zapalano świece, a po każdej opowieści jedną z nich gaszono, a w pokoju stopniowo zapadał zmrok…

Radomska Grupa Opowiadaczy powstała na początku 2017 roku. Do tego czasu spotyka się regularnie, ćwiczy i występuje. Członkowie grupy to indywidualności o różnych zainteresowaniach i charakterach, jednak łączy ich pasja do snucia opowieści i zabawy słowem.

Radomscy opowiadacze występowali m.in. na Dniach Radomia, w Fosie pełnej kultury, w Muzeum Wsi Radomskiej i na wieczorach opowieści w Amfiteatrze.

Wystąpią: Agata Dzik, Justyna Kwiecień, Ewa Nowakowska, Paulina Sobol, Dariusz Wróbel, Ryszard Ryziewicz, Paweł Błach.

Wstęp biletowany: 10 zł w przedsprzedaży; 15 zł w dniu wydarzenia i w kasie Amfiteatru (płatność wyłącznie gotówką).

Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.