Przejdź do treści
zobacz
zobacz
udostępnij

Koncert gordonowski to doskonała okazja, aby chłonąć dźwięki całym sobą.

10.09 | 12:00

Koncert gordonowski – dla dzieci od 0 do 6 lat

Koncert gordonowski to doskonała okazja, aby chłonąć dźwięki całym sobą.

Koncert gordonowski dedykowany jest dzieciom od urodzenia do 6 roku życia. Podczas koncertu dzieci i ich opiekunowie usłyszą wiele autorskich utworów Marii i Adama Wojutyńskich (Tu Wszystko Gra) oraz Basi Jagodzińskiej-Habisiak (Melomaluchy Melokoncerty). Będziemy śpiewać i grać na instrumentach takich jak wiolonczela, akordeon, instrumenty klawiszowe i perkusyjne.

Formuła koncertu jest wyjątkowa. Gramy i śpiewamy pomiędzy dziećmi, tak aby każdy z małych słuchaczy mógł nie tylko słuchać muzyki ale również obserwować w jaki sposób powstają dźwięki. 

Dzieci ‘mają wolność’ w trakcie koncertu. Mogą się poruszać, śpiewać, mówić, wyrażać swoje emocje, których podczas koncertu nie brakuje. Zachęcamy rodziców, aby pozwolili swoim dzieciom nieskrępowanie przeżywać to wydarzenie oraz żeby sami zachowywali się swobodnie.

Na koncercie gordonowskim nie ma krzeseł – zajmujemy miejsca tak samo jak nasi mali słuchacze, czyli na podłodze. Każde z dzieci reaguje na usłyszaną muzykę w taki sposób, w jaki na tą chwilę jest gotowe. Niektóre dzieci stoją nieruchomo, niektóre tańczą, inne biegają. Niektóre śpiewają, jeszcze inne mówią lub się śmieją. Czasem któreś z dzieci zapłacze… Każda reakcja dziecka jest dobra!

Koncert tworzymy razem z dziećmi i dla dzieci. Swobodny ruch i spontaniczny śpiew jest bardzo mile widziany. Nawet najbardziej zakłopotany nową sytuacją mały słuchacz poczuje się lepiej gdy będzie obserwował nieskrępowaną reakcję rodziców.

Wykonawcy:

Tu Wszystko Gra, czyli Maria i Adam Wojutyńscy

Zawodowi muzycy, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Aktywnie biorą udział w wielu projektach muzycznych jako instrumentaliści – Marysia jest wiolonczelistką, Adam puzonistą.

Ich największą życiową pasją jest muzyka.

Od lat zajmują się rozwojem muzycznym dzieci,  a od 2021 roku wspólnie prowadzą zajęcia gordonowskie w Radomiu i okolicach.

Prywatnie Maria i Adam są małżeństwem oraz rodzicami trójki dzieci: Jasia, Izy i Karola.

Melomaluchy Melokoncerty, czyli Basia Jagodzińska-Habisiak

W swojej pracy Basia łączy dwie największe miłości: dzieci i muzykę. Od lat organizuje popularne MeloKoncerty dla niemowląt i małych dzieci prowadzone w Warszawie oraz online. Jest też certyfikowaną instruktorką umuzykalniających zajęć gordonowskich dla najmłodszych. Wydała płytę “Muzykalne Przedszkolaki” i jest autorką dwóch zbiorów „Śpiewnik o zwierzętach i innych zjawiskach atmosferycznych” oraz „Śpiewnik o sprawach małych i dużych”.

Basia jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie, Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych oraz licznych kursów dla nauczycieli muzyki. Wiceprezeska Fundacji Camerata Varsovia. Prywatnie mama Tymka, Bianki i Nikodema oraz żona Kacpra.

Podczas koncertu gordonowskiego wystąpią:

Basia Jagodzińska- Habisiak – wokal, ukulele
Maria Wojutyńska – wokal, wiolonczela
Adam Wojutyński – wokal, piano, instrumenty perkusyjne
Tomasz Gieroń – akordeon

BILETY WSTĘPU: 30 zł – bilet pojedynczy, dostępne w kasie Amfiteatru przy Daszyńskiego 5 bezpośrednio przed koncertem (płatność wyłącznie gotówką).

Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy pod nr tel. 698 438 439 i przez wiadomość prywatną poprzez messengera strony “Tu wszystko gra”.