Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Na spotkanie z Wojciechem Orlińskim zapraszamy Państwa do Amfiteatru 2 lutego o 18.00.

02.02 | 18:00

KOPERNIK. REWOLUCJE. Spotkanie z Wojciechem Orlińskim

Na spotkanie z Wojciechem Orlińskim zapraszamy Państwa do Amfiteatru 2 lutego o 18.00.

Nowa biografia Mikołaja Kopernika autorstwa Wojciecha Orlińskiego będzie tematem spotkania w Amfiteatrze. Spotkanie na temat wybitnego uczonego rewolucjonisty poprowadzi Paweł Błach.

Rewolucyjna biografia Mikołaja Kopernika i brawurowa opowieść o naukowym przewrocie wszechczasów – tymi słowami wydawnictwo reklamuje nową książkę Wojciecha Orlińskiego “Kopernik. Rewolucje”. Jak doszło do jednej z największych rewolucji naukowych w historii świata? Jakim człowiekiem był Kopernik? Czy mógł trafić do lochów Watykanu? Czy był Polakiem?

Wojciech Orliński – dziennikarz, pisarz, belfer. W latach 1997–2021 pracował w “Gazecie Wyborczej”, nadal współpracuje z jej reporterskim magazynem „Duży Format”. Autor wielu książek podróżniczych, fantastycznych i publicystycznych, w tym biografii Stanisława Lema „Lem. Życie nie z tej ziemi” oraz „Paula Barana Człowiek, który wymyślił internet”. Prowadzi blog Ekskursje w dyskursie (ekskursje.pl). Od 2020 pracuje jako nauczyciel chemii w jednym z warszawskich liceów.

WSTĘP WOLNY.