Przejdź do treści
kup bilet
zobacz
udostępnij

Krzysztof Ścierański w klubie muzycznym "Dzikie Węże" wystąpi 17 listopada! Widzimy się przy ul. Parkowej 1.

17.11 | 19:00

Krzysztof Ścierański New Quartet – koncert

Krzysztof Ścierański w klubie muzycznym "Dzikie Węże" wystąpi 17 listopada! Widzimy się przy ul. Parkowej 1.

Krzysztof Ścierański to nie tylko wybitny basista i kompozytor, ale także – co nieraz nam zaprezentował – świetny gitarzysta. Na przestrzeni minionych 50 lat twórczej i nie tylko jazz-rockowej działalności, dał się poznać jako członek słynnych zespołów: Anawa, Laboratorium, Air Condition, String Connection, a potem lider zakładanych od lat 80. supergrup: Ścierański Surzyn Trio, Ścierański Trio, Music Painters, The Colors, New Quartet, Ścierański Quartet. O szerokim spektrum jego aktywności świadczy jego imponująca dyskografia, licząca 150 wydawnictw.

Zaistniał na arenie międzynarodowej w 27 krajach Europy, grając na festiwalach jazzowych. Uznanie zyskał także w dalekich Indiach, Indonezji, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Marek Grechuta, Zbigniew Namysłowski, Wojciech Karolak, Krzesimir Dębski, Jarek Śmietana, Tomasz Stańko, Janusz Muniak – to twórcy, którzy byli dla niego najlepszą inspiracją w procesie kształcenia i doskonalenia muzycznego. Jego twórczość docenili także przedstawiciele światowej, muzycznej czołówki: Pat Metheny, Paul Wertico, Carlos Johnson, Bill Bruford, Will Calhoun, Carl Palmer, Buddy Miles, Esperanza Spalding, Boby McFerrin i inni.

Ścierański to również twórca sonorystycznych brzmień oraz technik, prekursor unikalnych recitali solowych na gitarę basową i wirtuoz muzyki improwizowanej.

W Klubie Dzikie Węże towarzyszyć mu będą wybitni muzycy: Michał Kobojek – saksofon, Przemysław Kuczyński – perkusja i Janusz Szwaj – fortepian.

BILETY WSTĘPU: 60 zł – w przedsprzedaży; 70 zł – w dniu koncertu. Bilety dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru przy Parkowej 1 (płatność wyłącznie gotówką).

Liczba miejsc ograniczona.

Partnerem wydarzenia jest ENEA.