Przejdź do treści
kup bilet
zobacz
udostępnij

Koncert na Światowy Dzień Jazzu!

27.04 | 19:00

Michał Barański – Masovian Mantra

Koncert na Światowy Dzień Jazzu!

“MASOVIAN MANTRA” to pierwsza autorska płyta Michała Barańskiego – cenionego gitarzysty i kontrabasisty. Przy tworzeniu krążka brali udział utalentowani i cenieni muzycy: Shachar Elnatan, Olga Stopińska, Joachim Mencel, Kacper Malisz oraz Kuba Więcek, co w połączeniu z wirtuozerią Michała Barańskiego daje mieszankę znakomitego jazzu na europejskim poziomie.

Płyta jest propozycją na wskroś nowoczesną, operującą językiem chwilami złożonym, ale jednocześnie uniwersalnym i nadzwyczaj inspirującym. Klimat nagrań tworzą inspiracje muzyką Indii, polskiej tradycji ludowej (z symbolicznym mazurkowym trójmiarem) oraz brzmieniami współczesnego jazzu, wraz z jego wzorami, sięgającymi lat 70.

Michał Barański – gitarzysta i kontrabasista, jeden z najbardziej kreatywnych, poszukujących i odważnych artystów współczesnej polskiej sceny jazzu. Jego dorobek, niezależnie od działalności klubowej, estradowej i edukacyjnej, obejmuje kilkadziesiąt płyt, zrealizowanych u boku liderów reprezentujących różne, niekiedy skrajne rejony sceny muzycznej.

BILETY WSTĘPU: 60 zł w przedsprzedaży, 70 zł w dniu koncertu – dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru przy Parkowej 1.

Liczba miejsc ograniczona.