Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Gala Operetkowa! Radomska tężnia czeka na gości już 14 sierpnia.

14.08 | 18:00

Niedzielne koncerty w tężni solankowej – Gala Operetkowa

Gala Operetkowa! Radomska tężnia czeka na gości już 14 sierpnia.

Wystąpią soliści: Monika Gruszczyńska – sopran i Aleksander Kruczek – tenor. Podczas koncertu soliści wystąpią z towarzyszeniem zespołu muzycznego i wykonają najbardziej znane i popularne przeboje muzyki operetkowej.

Monika Gruszczyńska to urodzona wrocławianka – tam też rozpoczęła swoją edukację muzyczną w Podstawowej Szkole Muzycznej, później w Liceum Muzycznym w klasie fortepianu i organów. W 2000 r. ukończyła studia na Wydziale Wokalnym w Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka. W swojej karierze wystąpiła na wielu znanych i renomowanych festiwalach. Artystka prowadzi aktywną działalność koncertową.

Śpiewała z wybitnościami muzyki operowej i rozrywkowej. Na co dzień pracuje jako wykładowca na Politechnice Wrocławskiej, w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, prowadząc zajęcia z emisji głosu oraz jako nauczyciel śpiewu w Szkole Muzycznej w Trzebnicy. Aleksander Kruczek to  Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Jana Ballarina oraz Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach. Uczestnik Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Jest laureatem konkursów krajowych i międzynarodowych, m. in. II nagrody w XIV edycji konkursu W Kręgu Słowiańskiej Muzyki Wokalnej, I nagrody w Międzynarodowym Konkursie im. Imricha Godina na Słowacji Iuventis Canti (2015), nagrody za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego w III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz.

Projekt „Niedzielne koncerty w tężni solankowej – Budżet Obywatelski 2022” finansowany jest ze środków Gminy Miasta Radomia.