Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Ziemowit Szczerek

04.02 | 18:00

O pewnym chamie z kulą w głowie – spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem

Ziemowit Szczerek

Spotkanie odbędzie się w Amfiteatrze przy ul. Parkowej 1. Wstęp wolny!

Jak wyglądałaby Polska, gdyby nie było II wojny światowej? Co mogłoby się dziać w Warszawie pełnej Polaków, Żydów i Ukraińców?

Zapraszamy na rozmowę z Ziemowitem Szczerkiem o jego najnowszej książce „Cham z kulą w głowie”. Rozmowę poprowadzi Paweł Błach – pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru.

Drugiej wojny światowej nie było. Warszawa nigdy nie została zniszczona, dzisiaj pod łukami triumfalnymi spacerują Polacy, Żydzi i Ukraińcy. Warszawa – Buenos Aires Słowiańszczyzny – swego tanga nikomu nie szczędzi. Zbrodnia, namiętność i wojna na wszystkich szczeblach. Kryminał i epicka powieść w jednym. A w tle ulubiony temat pisarza – wielka historia.

Powieść Ziemowita Szczerka „Cham z kulą w głowie”, kryminał utrzymany w klimacie noir, otrzymał Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa 2021.

Ziemowit Szczerek – pisarz, dziennikarz, autor wielu nagradzanych powieści i reportaży. Laureat Paszportu „Polityki”, nominowany do Nagrody MediaTory i Nagrody im. Beaty Pawlak oraz dwukrotnie do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”.

Liczba miejsc ograniczona!

Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.