Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Marek Styczyński będzie gościem Amfiteatru w marcu. Czas na pyszny ogród!

19.03 | 18:00

Ogronictwo na trudne czasy – PERMAKULTURA – spotkanie autorskie z Markiem Styczyńskim

Marek Styczyński będzie gościem Amfiteatru w marcu. Czas na pyszny ogród!

“Tworzenie ogrodu permakulturowego opiera się na trzech zasadach: DBAJ O ZIEMIĘ, DBAJ O LUDZI i TROSZCZ SIĘ O PRZYSZŁOŚĆ”. O tym, co to oznacza w praktyce, opowie autor książki  “Ogrodnictwo na trudne czasy. Ćwiczenia z permakultury w Europie Środkowej” Marek Styczyński. Podczas spotkania poznamy podstawowe założenia tworzenia ogrodu oparte na współpracy z naturą i na uważnym jej obserwowaniu. Zdobytą podczas spotkania wiedzę będzie można przećwiczyć podczas warsztatów, które odbędą się 23.03.2024 w nowopowstałym Ogrodzie Społecznym przy ul. Śniadeckich 2.

W trakcie spotkania będzie prowadzona sprzedaż książek.

Marek Styczyński – mgr inż. leśnictwa, absolwent Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, emerytowany główny specjalista Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie. Zajmował się zawodowo gatunkową ochroną roślin i zwierząt, rezerwatami przyrody i europejską siecią obszarów Natura 2000 w Karpatach. Specjalizuje się w etnobotanice, permakulturze, bioregionalizmie i nowych formach edukacji ekologicznej. Razem z żoną – dr hab. Prof. UJ Anną Nacher, od 2014 roku prowadzi permakulturowy Ośrodek Praktyk Bioregionalnych Biotop Lechnica na słowackim Zamagurzu, który od 2023 roku jest Terenowym Laboratorium Fundacji Biotop Lechnica.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Pyszny ogród”, finansowanego z Budżetu Obywatelskiego 2024 Gminy Miasta Radomia.

WSTĘP WOLNY.