Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Pilates! Co powiecie na zajęcia ruchowe w 3 Miejscu?

02.12 | 09:00

Pilates

Pilates! Co powiecie na zajęcia ruchowe w 3 Miejscu?

PILATES to integracja ciała i umysłu poprzez odpowiednie ćwiczenia.

Podczas zajęć uczestnicy skupią się na głębokim poczuciu ciała (propriocepcji), pogłębianiu oddechu żebrowego charakterystycznego dla tej metody, uwolnieniu napięć poprzez rozciągnięcie i pobudzeniu naturalnej siły mięśniowej. 

PILATES charakteryzuje się uwzględnieniem naturalnych krzywizn kręgosłupa i budowy anatomicznej całego ciała. Jest uznany za najbezpieczniejszą formę ruchu.

Inspiracją do budowy ćwiczeń była gimnastyka klasyczna, joga, balet i tai-chi. Kluczowa przy ich wykonywaniu jest właściwa kontrola ciała przy wsparciu odpowiedniego oddechu. Uczestnictwo w zajęciach PILATES poprawia postawę, wzmacnia elastyczność mięśni, ułatwia dotlenienie organizmu i pomaga osiągnąć stan głębokiego relaksu.

PILATES jest zaliczany do nurtu Body & Mind. Wpływa na utrzymanie dobrego zdrowia psychicznego i fizycznego. Jest również najlepszym treningiem dla kobiet zmagających się z wszelkimi problemami okolic miednicy. Ćwiczenia pilates są wsparciem do innych form ruchu, chronią przed ewentualnymi kontuzjami i pomagają osiągać lepsze wyniki w innych sportach. Pogłębiają świadomość i uważność na ciało.

Zajęcia potrwają półtorej godziny. Należy przynieść ze sobą matę, butelkę wody oraz wygodny, niekrępujący ruchów strój.

Ćwiczenia poprowadzi Iwona Krugły – dyplomowany nauczyciel treningu PILATES, wspierająca pozytywny ruch i uważność na ciało.

Obowiązują zapisy pod nr telefonu: 692 069 607