Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Karolina Rudecka – prowadząca podcast Przygoda Życia. Na co dzień pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i odsłuchu.

21.02 | 19:00

Podcast Przygoda Życia – Rodzicielstwo: #Rozwój seksualny dzieci cz. 2

Karolina Rudecka – prowadząca podcast Przygoda Życia. Na co dzień pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i odsłuchu.

Dojrzewanie (adolescencja) jest wieloletnim procesem. Dotyczy nie tylko nastolatka, ale całej jego rodziny, zmieniając relacje między jej członkami oraz powodując często silne napięcie w systemie rodzinnym. Optymalne przejście przez ten proces i pozytywne sfinalizowanie go to wyzwanie, przed którym staje nie tylko nastolatek, ale również jego rodzice.

Z Elą Janicką – terapeutką i seksuolożką porozmawiam m.in. o tym, jakie zmiany zachodzą w ciele młodego człowieka, nie tylko te fizyczne ale też psychiczne i psychospołeczne. Spróbuję dowiedzieć się w jaki sposób my – rodzice, powinniśmy wspierać nasze dziecko w tej trudnej przemianie w dojrzałą kobietę czy dojrzałego mężczyznę.

O naszym gościu:

Ela Janicka – terapeutka i seksuolożka. W swojej pracy zajmuje się terapią relacji w każdym tego słowa znaczeniu. Uczy, jak zbudować dobrą relację ze sobą, z innymi, w związku, w małżeństwie, również w obszarze seksualnym. Jest właścicielką Centrum Terapii i Rozwoju w Radomiu, które specjalizuje się w pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jeżeli macie Państwo ochotę zadać pytanie Eli Janickiej, prosimy o wysłanie wiadomości na adres mailowy: karolina.rudecka@amfiteatr.radom.pl

Przygoda Życia: Rodzicielstwo to podcasty poświęcone bardzo szerokiemu tematowi rodzicielstwa. Do każdego odcinka zapraszam innego specjalistę, po to by rozwiewać nasze wątpliwości związane z rozwojem fizycznym i psychicznym naszych dzieci, relacjami, zdrowiem, prawidłowym odżywianiem. Pochylam się również nad sprawami dotyczącymi nas – rodziców. Moje rozmowy czasami są bardzo poważne a czasem lekkie i wesołe.

Najnowszy odcinek podcastu będzie dostępny on-line na naszym Facebooku!

Zachęcam do posłuchania, Karolina Rudecka.